Fethiye’de eşini bıçaklayarak öldürüp ormana atan cani adamın zayi ihbarında bulunduğu ortaya artık

Muğla’nın Fethiye ilçesinde ormanda bıçaklanarak öldürülen halde kâin kadını eşinin öldürdüğü ortaya imdi. Bir kargo firmasında kurye adına çalışan Bağımsız Milletvekili Çet, sabık 22 Ağustos’ta polis güçleri merkezine her an, kızından öğrendiği kadarıyla kendisi işyerindeyken eşi Bağlılık Çet’in evlerinin önüne gelen kırmızı bir arabaya binerek gittiğini telefonunu dahi evde bıraktığını anlatıp, zayi başvurusunda bulundu. Zayi başvurusu ile ait çalışmalardan sonuç alınamazken, sabık 23 Ekim’de Fethiye’nin Bozyer mahallesi Çırpı mevkisindeki ormanda, naaş gören vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine fenomen hesabına açıkgöz ekipleri sevk edildi.

CESET TANINMAYACAK HALDEYDİ

Yapılan araştırmada çürümüş durumdaki cesedin tıpkı kadına ilişik olduğu tespit edildi. Tanınmayacak halde olan ve üzerinden kimliğini belirten bir belge çıkmayan cesedin kime ilgili olduğunun tespiti için himmet başlatıldı. Naaş, kurnaz ve savcının olay yerindeki incelemelerinin arkası sıra otopsi cereyan etmek amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı.

DNA TESTİYLE KİMLİK BELİRLENDİ

Muğla Adli Tıp Kurumu’nda, cesedin bıçaklanarak öldürülmüş bire bir kadına ilişkin olduğu belirlendi. Kayıp başvurusunda bulunan Özgür Çet ve iki çocuğundan alınan dem ve doku örnekleriyle yapılan DNA testi sonucu cesedin Kalp Çet’e ilgilendiren olduğu saptandı. Fethiye Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde Muğla İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Ofis Kıya Departman Amirliği, geçmişe çevrilmiş iletişim kayıtları (HTS) ve Plak Aşinalık Sistemi (PTS) çalışmalarında Mutlak Çet’in eşinin cesedinin bulunduğu Çırpı mevkisinde olduğunu ve tıpkı devir sonraları kayıp başvurusunda bulunduğunu tespit etti. Bunun üstüne polis, evine sel yaparak Bağımsız Milletvekili Çet’i gözaltına aldı.

EŞİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Çet, poliste 9 saat süren sorgusunda suçunu itiraf etti. Çet, ifadesinde, “Eşim bizimle ilgilenmiyordu. Daima ‘TikTok’ isimli aplikasyon üzerinden videolar çekiyordu. Ölçüsüz sahn düşkünüydü. Bu nedenle savaş ettik. Bıçakla üzerime yürüdü. Kendimi korumaya çalıştım. Sol sine kısmından bıçakladım. Cesedi brandaya sarıp, evimizin balkonunun madun kısmına bıraktım. Akşam çevre sakinleştikten sonradan cesedi Çırpı mevkisindeki ormanlık alana götürüp bıraktım” dedi. Polisteki işlemlerinin arkası sıra Çet, bugün adliyeye gönderme edildi.

Share: