Fatma Girik’e iri vefasızlık

Yeşilçam’ın adlı oyuncusu ölümünün bir numara yıldönümünde kimse mezarında ziyarete gelmeyerek nazik hakikatsizlik yaptı.

İstanbul’bile tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Fatma Girik, Muğla’nın Bodrum ilçesinde ölümünün 1’inci yılında kabri başında hemen kardeşi Günay Girik ve 1 komşusu tarafından anıldı. 24 Familya 2022 günü tedavi gördüğü hastanede Covid-19’a vabeste çoklu aza yetmezliği zımnında hayatını kaybeden Yeşilçam’ın maharetli ismi Girik, Testis Mezarlığı’nda hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedildi.

Kimse gelmedi

Yaşamını yitiren uz aktör Fatma Girik, Bodrum Torba Mahallesi’nde kâin Husye Mezarlığı’nda hemen kardeşi Günay Girik ve komşusu Muzaffer Ilıcak marifetiyle dualar ile anıldı. Torba Mahallesi’ndeki komşuları başta kalkışmak amacıyla nutuk ve siyasa dünyasından birçok ismin Girik’i kabri başında anmaya gelmemeleri ise dikkat çekti.

Kabri esasen yâd yapılmamasından muhit üzgün olduğunu belirten Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, “Gelişigüzel sayısını hatırlamadığım ayrımsız sürü film var. Yaşım 56 ve tahminî 44 senem ablamla geçti. Ben 12 yaşlarındayken önce filmimiz Gülsüm Anayı beraber çektik, ben oğlu rolündeydim. Ego annemi ablam kadar görmedim. Babam ben pespaye yaştayken öldü. Ego ablamla bu arada olduğum büyüklüğünde kimseyle bu arada olmadım. Onun yokluğu benim üzere çok şişman benzeri kusur. Benim iki çocuğum var kızımın adı Fatma Girik, oğlum var onun adı de Günay Girik. Çocuklarımın dünyaya gelmesinin sebebi ablam. Benim 12 yaşında babam öldükten sonraları varlık sebebim ablam. Ablamın yokluğunu çok hissediyorum. Burada insanların vefasızlığı da beni üzdü. İstanbul’birlikte ihtifal töreni aranje ama kabri başında anma yapılsaydı elan mebzul olurdu. Zeki Müren’den sonradan Bodrum ve Husye Fatma Girik ile beraber anılır. Bari kabrinin başında anılsaydı, ablam elan fazla bahtiyar olurdu” dedi. – MUĞLA

Share: