FATİH’TEKİ DENETİMDE TAKSİCİLERE CEZA YAĞDI

FATİH’te göçüm şoförlerine müteveccih denetim gerçekleştirildi. Denetimler sırasında 3 şoföre palyatif seçtiği amacıyla ayrı ayrı bin 823 teklik nakdî ceza kesilirken, araçları de 10’ar devir trafikten menedildi.

Trafik Bakı Büro Müdürlüğü Sivil Gidiş Geliş ekipleri, Aksaray’birlikte taksi şoförlerine yönelik denetleme gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında tek bir tane durdurulan göçüm şoförlerinin, evrak ve belgeleri taharri edildi. Ekipler antrparantez sürücülerin inanma kemeri takıp takmadığını, sâri seçip seçmediğini ve taksimetreye müteveccih kontrollerini bile yaptı. Denetimlerde, sâri seçen 3 taksiciye ayrı ayrı bin 823 lira para cezası kesildi. Mavera yanda muvakkat seçen taksicilerin araçları 10 bölüm trafikten menedildi.

Ceza kesilen taksici Iyi Gençal, “Havalimanından eğreti alıyoruz, açar bağlıyorlar. Burada ‘paydosa gidiyoruz’ diyoruz, şalter bağlıyorlar. Ne yapalım tığ? Nasıl çalışalım yani? Bire Bir say yöntemi da söylesinler çalışalım yani. Orada durdurmuyorlar. Hiçbir yerde durdurmuyorlar. Yolcuyu yoldan mı alalım? Havadan mı alalım? Yani biz taksiciler yerine çalışmamamız lazım. Imdi büyükşehir da buna aynı hal bulması lazım. Ben rahatsızım. Gitmiyorum dedim. O taraf bana olumsuz gitmiyorum diye durdurdular. Araca cezayı keser. Uzlaştırıcı dahi bağlıyorlar. Arızi seçmiyorum. Ben rahatsızım. Şeker hastasıyım diyorum. Gidemem o tarafa. Gitmeyeceğim dedim. Bulunmayan sen gelgeç seçiyorsun. Bitmiş cezayı kestiniz. Aracı bağlamayın. Daha geçen dönüş havalimanında muvakkat aldık, sistemden yaya aldık diye niteleyerek aracımızı bağladılar. Bunun zararını kim karşılayacak?” dedi.

Share: