Fatih Erbakan’dan ‘İslami Dayanışma Oyunları’na ilgilendiren açıklama

YENİDEN Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, İslami Dayanışma Oyunları’na ilişik, “Böylesine geniş katılımlı, arsıulusal ayrımsız organize vesilesi ile ilkin familya sahibi Türkiye olmak için İslam Alemi adına tek curcunalı, biricik canevi bire bir şekilde İsrail zulmü kargıma edilip, Filistin’in birlikte olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi lideri Fatih Erbakan, Konya’da düzenlenen 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda Gazze’bile terör estiren İsrail’in kınanmamasına aksülamel gösterdi. Organizasyonda, isminde ‘İslami’ ibaresinin kullanılmasına rağmen müstelzim hassasiyetlere ilgi edilmemesinin halkımızın tepkisini çektiğini üstelik rapor eden Erbakan, “İslami El Birliği Oyunları adı verilen spor etkinliği, Mutekit ülkelerden haddinden fazla sayıda sporcunun katılımıyla Konya’da düzenleniyor. Mütedeyyin ülkelerin ne vesileyle olursa olsun birlikte organizasyonlar düzenlemesi, tesanüt zarfında olması sonuç paye yetişkin ve kıymetlidir. Fakat burada aktiflik ismindeki ‘İslami’ ibaresi mevsuk adına İslami hassasiyete cemaat milyonlarca vatandaşımızın tepkisini çekmiştir. Bize bakarak de aktiflik isminin ‘İslami Dayanışma Oyunları’ namına, ‘Mutekit Ülkeler El Birliği Oyunları’ olması çokça henüz akla yatkın olurdu” dedi.

‘İSRAİL ZULMÜNE YEGÂNE SES BIR TANE KALPGÂH TEPKİ VERİLEBİLİRDİ’

‘Diğer taraftan İsrail terörünün son acımasızlığı ile devam ettiği, Siyonist İsrail’in Müslümanları çoluk çocuk demeden katlettiği günlerde gerçekleştirilen oyunlardan, İsrail’i melamet anlamında biricik tıpkı mesaj, yegâne bire bir fon çıkmamıştır’ diyen Erbakan, şunları söyledi:

“Batı dünyası Charlie Hebdo saldırısından sonradan takbih mesajı yayınlama ve protesto gösterisi etme yarışına girmişken, ‘İslami Tesanüt Oyunları’ adı sunulan ve sonuç kademe küçümseyici aynı şekilde açılışı yapılan etkinlikte Gazze’deki soykırıma alın mazlumluk ilgi çekmiştir. Böylesine açık katılımlı, arsıulusal aynı kodifikasyon vesilesi ile özellikle eş sahibi Türkiye doğmak üzere İslam Alemi adına bir tane patırtılı, bir tane canevi benzeri şekilde İsrail zulmü telin edilip, Filistin’in beraberinde olduğumuz mesajı verilebilirdi. Bu dil ile Yeniden Refah Partisi namına bir kat elan İsrail terörünü çapkın telin ediyor, Yeniden Refah iktidarında yapılan zulmün hesabını soracağımıza saraka veriyoruz.”

Share: