Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Yoğun Amma Cüzdanlar Yersiz, Cüzdanlar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “KÖLE ve Avrupa’birlikte raflar gereksiz. Biz bile raflar dolu” sözlerine yanıt verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar mahmul amma cüzdanlar boş, cüzdanlar. Alım gücü olmadıktan bilahare raflar meşgul olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, geçmiş partisinin Kütahya ve Yalova diyar kongrelerinde konuştu. Yeniden Bolluk Partisi’nden zaman yapılan açıklamaya bakarak Erbakan, SELIM Tümen iktidarının iktisat politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZIN, MEYVE GÖVERI SIVRI OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar meşbu ama cüzdanlar boş, cüzdanlar. Çalım gücü olmadıktan sonraları raflar dolu olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, balaban şehirlerin ortasında; Kayseri’da, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diyerek önümüzü kesiyor. Aynı ayrıksı yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Eti doğrusu unuttuk. Imdi tavuk üstelik katmerli kuzuluk geldi’ diyor. Daha Çok yurttaş üzere peynir, benzen, sonuç sebze ekstrem oldu. Yurttaş; domatesi, biberi alırken bile adisyon yapıyor. Raflar yoğun olsa ne olacak? İktidarın beslediği repo, beş çıngı imtiyazlı ana ortaklık, israf ve akıbet yerine Düzem Korumalı Tevdiat canavarları yüzünden milletin düştüğü boyut bu. Almanak 550 bilyon teklik bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene mal kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. BÜNYE YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu tekrar hatalı yerde arıyor. 20 almanak iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek serencam alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak kim hala hal el kapılarında aranıyor. Türkiye, benzeri yanlıştan ayrıksı bire bir yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Tığ ne diyoruz? Gelin, bu sene 25. yapi sene dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, merhum Erbakan Hoca’mız eliyle eskimemiş benzeri dünyanın, adil ayrımsız dünyanın kurulması amacıyla atılan somut ve resmi aynı adımdı. Dünyanın kanıtlanmış petrol rezervlerinin yüzde 12’sine, gaz rezervlerinin yüzde 22’sine topluluk, dünya bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği bahir ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet yoluyla maalesef yeterince değerlendirilemedi. Şayet bulunan iktidar eliyle D-8’e gereken önem mevdu olsaydı, bugün hangi Türkiye hangi dahi İslam alemi bu halde olurdu. Şayet bu gizil değerlendirilseydi Türkiye, bugün swap anlaşmalarının ve yıllık yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. ESIR Başkanı Biden ile 20 dakikalık aynı birlikte ziyaret için kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, sözde müttefikimiz ESIR’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik zırh ambargosunu kaldırmasına kaba tepki göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine bedel iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen bile git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. ÇAKER, Cenup Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında eş çarpışma tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta benzeri kalabalık konuşlandıran ÇAKER, Yunanistan’ın kuzey ucundan güneyine kadar kaç kesim hamur konuşlandıran KUL, deminden de Yunanistan ve Güney Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’hangi ilgili özel kuvvetlerle kavga senaryoları konusunda yetişek tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta bire bir çember gibi kuşatıyor. Bir taraftan de Suriye’bile besleyip büyüttüğü yıldırı örgütü PKK/PYD’ye de taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ABD Başkanı Biden hem kabahatli hem etkili; Amerika’daki BM Genel Kurulu’na giden Sayın Erdoğan ile mülakat tenezzülünde bulunmuyor. Bilcümle bunlara eşit nüfuz ne yapıyor? Daim hovarda kınıyor. Onu ego bile yapıyorum filhakika. Kınamakla olur mu? Hükümet kendisine, kudret kendisine sizin etap atmanız lazım, adım. Hangi hamle atacak? Sen de git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a alın korumak amacıyla kurulmuş Malatya Kürecik Radar Üssü’nü kapat.”

Share: