Fahiş denk isteyen vinç firmalarına oto halaskâr ile tokat kabil karşılık

Afyonkarahisar’dan kıyamet bölgesine konteynır götürücü aynı firmanın temsilcisi bölgedeki vinç firmaların kestirmece ağırlıkları 2,5 tonu bulan prefabrikleri düşürmek üzere kendisinden fahiş fiyat istemelerine kızıp konteynırları oto halaskâr ile yerlerine indirdi.

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde taşımalık ve oto kurtarıcılığı işi özne Bekir Sıttık Sağlam, ilçedeki bir firma tarafından 11 ilin deprem dolayısıyla yıkıma uğradığı kıran bölgesine bağışladığı 3 konteynırı Hatay’a götürdü. Akva, konteynırları AFAD Koordinasyon Merkezi’nin gösterdiği Antakya ilçesine sadık Demirköprü mahallesine götürdü. Peşi Sıra Kuvvetli, bölgedeki vinç firmalarını arayarak konteynırların indirilmesini irade ettiğinde firmaların ‘konteynır başına 3 bin alırız’ sözünü duyunca adet alışılmadık yaşadı. Kuvvetli sonrasında yaşananları ise şöyle anlattı:

“Emirdağ ilçesinden tırımıza 3 sayı konteynır yükledik. İlçede vinç sayesinde yükledik ve yükleyen firma rastgele dünyalık kâm etmedi. Tığ yola çıkıp bölgeye gittik ve orada ‘isterse servet istesinler bire bir şekilde indiririz’ dedik. Bölgeye vardığımızda görevlilerden vinç firmaları ile ahbaplık etmek üzere telefon numarası istedik. Görevlilerin verdiği telefon numaralarını aradık amma 2’si cevap vermedi ve birisiyle görüştük. Görüştüğümüz firma ise telefondan bizden konteynır başına 3 bin TL istedi. Tırımızdaki 3 konteynırı uğratmak amacıyla bizden 9 bin TL talep etti. Biz kendilerine ücretin haddinden fazla çok olduğunu ve bunlar buraya glirken haşiv esnasında vinç firmalarının servet almadığını söyledik ama telefondaki kişi ‘bizde bu şekilde başka tıpkı madde yapamayız, tanesi 3 bin TL işinize gelirse’ dedi. Bizde bu olaya kızıp riskleri ayn önüne alıp oto kurtarma aracı ile konteynırları indirdik.” – AFYONKARAHİSAR

Share: