Evlatları dağa kaçırılan anneler kendilerine yengi işareti yapan HDP’lilere hınç kustu

Van’bile terör örgütü PKK vasıtasıyla çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP binasında kendilerine yapılan galebe işaretine felaket kustu.

Van’bile çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, partinin il başkanlığı uğrunda yaptıkları eylemlerine bu hafta de bitmeme etti. Cumhuriyet Altını Caddesi’nde tıpkısı araya mevrut aileler, “Anneler HDP’yi lanetliyor”, “Döl nöbetindeyiz”, “Bundan Sonra yeter, yakamızdan düşünüm”, “Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak” ve “Van anneleri genç erkek nöbetinde” yazılı dövizler taşıdı. HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine slogan atarak HDP İl Başkanlığı önüne büyüklüğünde giden aileler, partililere tepki gösterdi. HDP’lilerin balkonda galebe işaretine coşkunluk kusan aileleri polis edisyon zapt etti.

Eyleme katılan temel Baylan Sancar, bir tane isteklerinin evlatlarına kavuşmak olduğunu tabir ederek, “Hem bizim çocuklarımız çalışyırar hem bizim ciğerlerimizi söküp götürüyorlar hem de perdelerin arkasında balkında utku işareti yapıyorlar. Bize gülerek, “Siz beyhude burada oturuyorsunuz. Siz satılık asıl ve babalarsınız” diyorlar. Biz evlatlarımız üzere buradayız. Biz burada hangi para hangi mülk peşinde değiliz. Ben sadece Şeyma’nın peşindeyim. Benim ciğerimi yakanın yüzü hiçbir zaman gülmesin inşallah. Canım elbette yanıyorsa, onların ciğeri da aynı şekilde yansın. Ben sonuna büyüklüğünde buradayım. ya zafer evet ahiret yolculuğu. Hepimiz evlatlarımızı HDP’den PKK’dan alacağız. Şeyma için buradayım Şeyma’mı evet alacağım evet alacağım” dedi.

Üç yıldır eylemini sürdüren Gülcan Biçer’in babası Necmettin Biçer da, “Yayılmacı güçler gür bilsin ki, biz çocuklarımızı almadan onların yakalarından düşmeyeceğiz. en son çocuğumuz dağdan inene kadar biz buradan ayrılmayacağız” ifadelerini kullandı. – VAN

Share: