Eskişehir haberleri: Eskişehirli üreticilere 797 bin 95 TL teberru verildi

Eskişehir’de Rustik Kalkınmada Ehlihibre Yabancılar Projeleri’nin Desteklenmesi çerçevesinde toplanmış 797 bin 95 TL teberru ödemesi yapıldı.

Rustik Kalkınmada Bilirkişi Başkaları Projeleri’nin Desteklenmesi başvuruları çerçevesinde, Eskişehir’den 20 proje kabul edilmiş, 16 yatırımcı ile konvansiyon imzalanmıştı. Henüz bilahare ise 2 yatırımcının sözleşmesi fesih edilmiş ve kalan 14 yatırımcıdan şu asıl kadar 8 yatırımcının projesi tamamladı. Projelerini bütünleyen ve hayvan alımlarını fail 4 küçükbaş ve 2 kocabaş kalkmak üzere toplam 6 üreticiye bugüne kadar 597 bin 95 TL bağış ödemesi yapıldı. Son namına da geçkin, projelerini bütünleyen 1 küçükbaş ve 1 kocabaş hayvan üreticisine bütün 200 bin TL mevhibe ödemesi yapıldı. Böylelikle bugüne kadar yapılan mevhibe ödemesi tutarı 797 bin 95 TL oldu.

Sözleşme imzalayan farklı üreticilerin proje çerçevesinde efsanevi alımları bitmeme ederken, projelerini bütünler üreticilere ise iklim müdürlüğü personelince yapılan kontroller sonrasında hibe ödemesi yapılacak. – ESKİŞEHİR

Share: