Eskişehir Ayak Topu Enfrastrüktür Derneği’nden tesislerin boşaltılmasını talip belediyeye tepki

Eskişehir Ayak Topu Enfrastrüktür Derneği, tafsilatlı yıllardır Eskişehir spor‘a sayısız topçu kazandıran yüksekokul sahasına belediyenin el çalmak istediğini kanıt ederek, tepki gösterdi.

Kırmızıtoprak Mahallesi’nde bulunan Eskişehir Ayak Topu Altyapı Derneği’ne ilişkin futbol akademisi sahası, 1999 yılında Kanlıkavak mevkiinde faaliyete geçti. Kurulduğu günden itibaren Eskişehirspor’a ve futbol camiasına yüzlerce gailesiz futbolcu kazandıran akademinin Odunpazarı Belediyesi ile tesislerin bulunduğu arsayla ait sorun yaşaması üzerine topluluk vasıtasıyla izah yapıldı.

“450 çocuğumuzu sokağa infirak etmeyin”

Dönemin Belediye Reisi Ayhan Boyer’in derneğe tahsis ettiği meydan için Odunpazarı Belediyesi yoluyla boşaltma kararı çıkarıldığı iddiası konusunda yapılan açıklamada konuşan Eskişehir Ayak Topu Enfrastrüktür Derneği yöneticilerinden İsmail Bal, “Dönemin şehremini ve valisinin iyi niyetleriyle göstermiş oldukları izinler dahilinde bura tahsis edilmiş ve söylence ağabeylerimizin önderliğinde imece usulü ile bilcümle şehrin yardımlarıyla üretim kurulmuştur. O günden günümüze büyüklüğünde yaklaşık 20 bin çocuğa ayak topu eğitimi verilmiştir. Bu çocuklardan 500 kadarı heveskâr futbolcu olmuş, bunlardan da 100 kadarı A Milli ve Zihayat Milli takımlara kazandırılmıştır. Eskişehirspor ve çolpa futbola bakım veren derneğimiz sonuç dönemlerde maalesef Odunpazarı Belediyesi’yle bazen mesail yaşamaktadır. Tesislerimizin bulunduğu alanın bostan kısmının yoz ayrımsız bölümü belediyeye ilgili olmasından kaynaklı, tamam alanı tahliye talebinde bulunulmuş ve bin aynı emekle milyonluk değere mal olmuş tesisi ayrılma etmemiz istenilmektedir. Bizler bu tesisin namevcut olmaması ve şehrimize dünyalık ergin spor kulübünün yaşaması üzere Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a konunun çözülmesi üzere çağrıda bulunuyoruz. 450 çocuğumuzu sokağa terk etmeyin. Biz toplum örgütü yönetimi adına çocuklarımızın spor yapma hakları ve konunun çözülmesi amacıyla yasalı yola başvuracağımızın bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı. – ESKİŞEHİR

Share: