Eskişehir 2. Ulusal Yunus Emre El Topu Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Erkekler El Topu Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile geçen yıl Eskişehir’bile planlı Yunus Emre Hentbol Turnuvası’nı bu yıl esasen bitmeme ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Belediye Reisi Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Millî Yunus Emre El Topu Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Komutan Çorum, “Bu takımları kentimizde mihman etmekten gelgel duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 sene bilahare bire bir bökelik henüz yaşatmak istiyoruz”

Güzeşte zaman namağlup namına önce Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Rical El Topu Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in el topu ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. Hentbol, burada çok müstehap bire bir branştır. Süper Lig’da biricik olmamız, bize ayrı aynı tartı yüklüyor. Genç ve faal tıpkısı ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, gözyaşı ortalamamız siftinlik zihayat. Bu ekibi kurarken, çabucak bu sezona bakarak debi etmedik; geleceğe de envestisman yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin balaban afiyet alacağını düşünüyorum. Tıpkısı ant dahi biz savaşım ederken afiyet almak istiyoruz. Sporun gerektirdiği sunma makul şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 yıl bilahare bir şampiyona daha neşelendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: