Eski Burdur Belediye Reisi Ihsan İlci, Vefatının 24. Sene Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Afyonkarahisar’da 1998 yılında, geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren dönemin Burdur Belediye Başkanı Dürü İlci, vefatının 24. yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Afyonkarahisar’dahi 1998 yılında gönül rahatlığı aracıyla geçirdiği gidiş geliş kazasında hayatlarını kaybeden dönemin Burdur Belediye Başkanı Hediye İlci, danışmanı gazeteci Gülçin İlci Bozkurt ve şoförü Ahmet Ugˆuz vefatlarının 24. yıl do¨nu¨mu¨nde mezarları başında anıldı.

Burdur Belediyesi tarafından planlı anma programına, Burdur Şehremini Mehabetli Orkun Ercengiz, eşi Görüntü Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Hat İlçe Başkanı Kuzuluk Büğdüz, CHP Karı Kolları Başkanı Zinet Gezer, rahmetli Komutan Ödül İlci’nin eşi Birsen İlci, Armağan İlci, Gülçin İlci Bozkurt ve Ahmet Uğuz’un sevenleri ile yakınları katıldı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN GÖREV ŞEHİDİ OLABİLMESİ İÇİN 2014 YILINDA BİR SAVAŞ VERMİŞTİK”

Burdur Şehremini Büyük Orkun Ercengiz, şunları söyledi:

“24 sene geçmiş aramızdan ayrıldığı günden beri tek içimizden çıkmayan ve Burdur halkının gönlünde söylence komutan kendisine mezkûr rahmetli başkanımız ve değerli emek arkadaşlarının ahiret yolculuğu sene dönümünde bizi serbest bırakmadığınız üzere hepinize ayrı ayrı teşekkürname almak istiyorum. Sonuçta bizlere göre, fariza gereği çıktığı yolda canına dünyalık olan tıpkısı kaza sonucu kaybettiğimiz belediye başkanımızın görev şehidi olabilmesi amacıyla 2014 yılında tıpkı savaşim vermiştik. Amacımız fariza şehidi yerine bizlerin gönlünde mezkûr haliyle resmileştirilmesiydi. Bu mücadeleyi ettik, fakat hangi başkanımızın ne birlikte mail faaliyet arkadaşlarımızı vekillik makul görmedi. Amma Burdur halkı amacıyla gecesini, gündüzünü hiç birbirinden fark etmeden çalışan ve çok kudretli iki dönemin sonuç günlerinde gine İzmir’da Burdurluların, Burdur’un adının herhangi bir anıldığı yerde olabilmek üzere, tıpkısı etkinliğe gelmek üzere yakın emek arkadaşları Gülçin Eş ve Ahmet Eş ile birlikte maalesef haddinden fazla uzak sıfır bire bir mesafede koygun bir kazada onları yitirdik.

“24 YIL GEÇSE BILE BURDUR HALKININ GÖNLÜNDE İLK GÜNKÜ ÇALIŞMA AZMİNİN DİLİNDEN DÜŞMEMESİ ONU SEVENLER NAMINA BİZLERİ BİR NEBZE OLSUN BAHTIYAR EDİYOR”

Fakat rahmetlik başkanımızın bıraktığı ve bizlere öğütlediği Burdur Belediyesi çalışanları ve Burdur Uray başkanları kendisine elimizden geleni yapıp onlara ve Burdur halkına müstahak olmaya çalışıyoruz. Hangi mutlu kim aradan 24 yıl geçse dahi Burdur halkının gönlünde önceki günkü mücahede azminin dilinden düşmemesi onu sevenler kendisine bizleri tıpkı nebze olsun bahtiyar ediyor. Kısaca 9 yıldır bu görevi yapıyorum, dışı seni içi beni yakan bu görevde kendi evlatlarına, özlük ailesine haddinden fazla üstelik ant ayırmadan cansiperane çalışmalarıyla rahmetli başkanımızın Burdur’a yaptıklarını gelişigüzel güzeşte periyot elan ongun rüşvet edebiliyorum kurumun içerisinde olduğum için. Mekanları behişt olsun. Sonuçta Burdur halkının gönlünde dolgunca şeylerle anılıyor olabilmiş oluşmak bence herhangi bir şeyden eşsiz. Bizler onların sevenleri olarak, onların kardeşleri, evlatları kendisine tıpkısı yol henüz onları yağmur, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları sevinçli olsun, mekanları behişt olsun.”

“BİZ GERİDE KALANLARI İÇİN HAYSIYET VERİCİ”

Rahmetlik Başbuğ Ihsan İlci’nin eşi Birsen İlci ise şunları söyledi:

“Bugün rahmetli eşim Ödül İlci’nin, Gülçin Bozkurt’un ve Ahmet Uğuz’un ölümlerinin 24. yılı. Hepinize burada bulunduğunuz, bizleri serbest bırakmadığınız için teşekkürname ediyorum. Bu dünya hepimiz amacıyla gelip eğreti. Yetişkin olan ardımızdan kuşkusuz anıldığımız. Eşimin 9 yıllık fariza süresi süresince yaptığı çalışmalarla angın olması, onların sahiplenilmesi biz geride kalanları için öz saygi verici. Yaptığı çalışmaları sahiplenilip peşi sıra bitmeme ettirilmesini dercetmek dahi bizleri bahtiyar ediyor. Buraya kadar geldiğiniz ve bizleri serbest bırakmadığınız üzere hepinize teşekkür ediyorum. Işıklar içre yatsınlar.”

Elan sonra üç ismin bile mezarlarında yakarış edildi, karanfiller bırakıldı.

Share: