Eşi ve 1,5 yaşındaki üvey kızını öldürmüştü! Verilen ukubet anlaşılan oldu

Fenomen geçen yıl 11 Mesafe haset Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki 3 katlı binanın en son katındaki dairede meydana geldi. Hörmet Doğan (20), aşağı kızı Mısır Yasemini Işıklı Soyak’ı (1,5) eski eşine ertelemek üzere tedbir yaptı. Bu sırada Doğan’ın ikinci evliliğini yaptığı Kayaç Doğan, günücülük krizine girdi. Kayaç Doğan, eşi ile üvey kızını mutfaktan aldığı bıçakla boğazlarından bıçakladı. Bıçakla kendisini üstelik yaralayan Kaya Doğan, evden çıkıp polis güçleri ve sağlık ekiplerine olgun verdi. Eve mevrut ekipler ana ile kızının öldüğünü belirledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Kayaç Doğan, tedavisinin peşi sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Kayaç Doğan üzerine Kayseri 1’inci Kilolu Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğu bilerek kanlı ve eşi düşünülerek cani’ suçlarından 2 defa ağırlaştırılmış dirlik boyu hapis cezası istemiyle ülkü açıldı. Davanın 3’üncü duruşmasına sanık Kaya Doğan ile ölen kız çocuğunun şikayetçi babası O.S. amade bulundu. Davaya Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı de müdahil oldu.

CEZAİ EHLİYETİ KAMU ÇIKTI

Mahkeme başkanı maznun Kaya Doğan için Adana Can Kuşu Sağlığı ve Asap Hastalıkları Hastanesi’nden alınan us sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda sanık Kaya’nın cezai ehliyetinin tamlik olduğu kaydedildi. Sanık avukatı Mualla Çöldemli, söz konusu raporu kabul etmediklerini belirterek adli tababet kurumundan anlatım aldırılmasını istedi. Duruşma savcısı, sanığın 2 farklı suçtan cezalandırılmasını dilek etti.

Maznun Kayaç Doğan, eski ifadelerini yeniden ettiğini belirterek, “Tamam aşamalarda verdiğim savunmalarımı gelen raporlar doğrulamıştır. Eşim beni aldattığı üzere bu görüngü meydana geldi. Bu fenomen başıma gelene kadar öz halinde dinç ayrımsız insandım. O mesajları görmesem bu fenomen başımıza gelmeyecekti. Eşimle görüşen kişilerin bile ceza almasını istiyorum. Onlardan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti sanığı ‘çocuğu bilerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasına çarptırdı. Astronomi, sanık Doğan’a eşi Hörmet Doğan’a karşı olan eyleminden dolayı de ‘eşi bilerek öldürmek’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet mapushane verdi. Peşi Sıra ‘tahrik indirimi’ uygulayarak bu eylemden belde cezasını 22 yıla düşürdü.

Share: