Eşi ile üvey kızını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 22 sene hapis cezası

Kayseri’de eşi ile 2 yaşındaki üvey kızını bıçakla öldürüp intihar girişiminde bulunan maznun, ağırlaştırılmış müebbet ve 22 sene mapushane cezasına çarptırıldı.

1. Pahal Ceza Mahkemesinde tanıdık karar duruşmasında, vakfedilmiş sanık K.D, sızlanan O.S, Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın kanı sağlığının durumunda olduğuna dair raporun geldiğini belirtti.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın “eşi isteyerek öldürme” ve “çocuğu bile bile öldürme” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Sanık K.D. savunmasında, görüngü esnasında kendisini kaybettiğini ve cinayeti işlediğini öne sürdü.

Suçunu kabul eden maznun, “Cinnet getirdim. Tek herif durduk yere eşini ve çocuğunu öldürmez. Bıçakla kendi bileğini ve boğazını kesmez. Bana bunu yaptıranlar şu anda dışarıda geziyor. Afiyet sorunlarım var, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, maznun K.D’ye, “eşi kasten kanlı” suçundan 22 sene, “çocuğu bile bile öldürme” suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası verdi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki bire bir apartmanda ateş parçası K.D, tartıştığı eşi H.D. (20) ile 2 yaşındaki üvey kızı Y.N.S’yi bıçaklayarak öldürmüş, tıpkısı bıçakla intihara kalkışmıştı. K.D. Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki tedavisinin peşi sıra tutuklanmıştı.

Share: