Erzurum’dan Pakistan’daki dominant bölgesine 4 müzaheret tırı gönderildi

Erzurum’da, sel felaketi zımnında tahakküm günler etkili Pakistanlılar üzere hazırlanan azık malzemesi yüklü 4 yardım tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Facia ve Ivedili Durum Müdürlüğünce (AFAD), sivil toplum kuruluşları, hayırhah hisse senedi insanları ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 5 binin üzerinde azık kolisi, ekiplerce tırlara yüklendi.

Vali Okay Memiş, gönderi töreninde, Pakistan’da yaşanan başat felaketi nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Pakistan’ın, Türkiye için haddinden fazla mefret aynı arkadaş ve kardeş büyüklük olduğunu vurgulayan Memiş, “Orada dallı güllü kardeşlerimiz bile bizler amacıyla haddinden fazla değerliler. Tarihten bu yana Pakistan devleti ve Pakistanlı Müslüman kardeşlerimizle çok yakın ilişkilerimiz var. Tığ denge düşsek onlar temas ahit yanımızda. Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana. Onlar abra düştüğünde da tığ da onların desteklemek durumundayız. Bizler dahi Erzurum namına 5 binin üzerindeki müzaheret kolisiyle onların beraberinde olmaya himmet ediyoruz. Bu organizasyonda emeği sabık herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Yardım tırlarının taşıdığı malzemeler, İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın okuduğu duanın peşi sıra Pakistan’a “İyilik Treni” ile buyurmak amacıyla Van’a uğurlandı.Share: