Erzurum tutum haberleri: Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Erzurum’a geliyor

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetlisi olarak Erzincan’a mevrut Kosova Kalkınma Bakanı/ KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Yankı Avrasya Vakfı yöneticileri, tıpkısı dizi temaslarda olmak için 12 Ilk Teşrin tarihinde Erzurum’da olacaklar.

EkoAvrasya Vakfı yoluyla gerçekleştirilecek olan izlence çerçevesinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Uray Komutan Mehmet Basamak, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile benzeri araya ati olan Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Şarki Küçük Asya İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile de iki büyüklük arasında kim konuşu ilişkilerin güçlenmesi hususunda düşün alışverişinde bulunacak.

Ortak tarihi geçmiş ve muadele bağları temelinde ilerlemekte olan Türkiye-Kosova İlişkilerine yardım sunmak amacıyla Erzurum’a tıpkısı düzentileme ziyareti gerçekleştireceklerini anlatım fail EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Aziz, “Kosova ile Türkiye beyninde ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, ticari konularda deneyim aktarımı ve hikmet alışverişinin sağlanması için Gün Doğusu Rum İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile tıpkısı araya geleceğiz. Türkiye, yatırımda ve ticarette Kosova’nın arz oylumlu partnerleri ortada düzlük almaktadır. Mevcut potansiyele müzaheret etmek ve tarihi kardeşliğe yardım arz etmek için eş kanı ile hazırlanmak durumundayız” dedi.

Merkezi Ankara’da bulunan EkoAvrasya Vakfı, Avrasya ülkeleri ile ülkemiz arasındaki konuşu, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha ruhlu tıpkısı yapıya kavuşturulabilmesine ve sürdürülebilmesine destek olmak üzere faaliyetlerini on yedi yıldır sakır sakır bitmeme ettiriyor. – ERZURUM

Share: