Erzurum haberi: U21 Karate Milli Takımı şampiyonaya Erzurum’da hazırlanıyor

– U21 Karate Milli Takımı şampiyonaya Erzurum’da hazırlanıyor

ERZURUM – U21 Karate Milli Takımı, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Erzurum’bile sürdürüyor. 39 sportmen ile şampiyonaya katılacak olan millilerin hedefi ise dünya şampiyonu olmak.

Erzurum Spor Salonu’nda antrenmanlarını sürdüren U21 Karate Milli Takımı Konya’üstelik düzenlenecek olan, Canlı-Beklenti Karate Acun Şampiyonasına hazırlanıyor. Çağ ve akşam gelmek için çift idman ile hasis çalışan millilerin hedefi acun şampiyonu olmak. Mavera yandan elan geçmiş düzenlenen müsabakalarda Avrupa şampiyonluğu bulunan sporcular ise şampiyonaya motive olmuş durumda bulunuyor.

“Hedefimiz dünya şampiyonu oluşmak”

Sporcularıyla 35 kategoride yarışacaklarını belirten U21 Karate Milli Takımı Ustalık Direktörü Ertan Tunç, “Şu anda kamp sürecimiz haddinden fazla iyi gidiyor. 12 Eylül’den beri kamptayız. Dünya şampiyonasına kuvvetli bir şekilde kaplamak istiyoruz. 35 kategoride yarışacağız. Hedeflerimiz dünya şampiyonu almak. Bu gözyaşı kategorisinde genel klasmanda genelde geçmiş üç içerisinde oluyoruz. Şu an burada 39 sporcumuz var. Biz 35 kategoride yarışacağız. 18 karı ve 21 koca sporcumuz burada antrenmanlarını sürdürüyor. Sabah ve akşam ezanı çalışmaları gelmek için koşa antrenman yapıyoruz. 3 ay evvel Avrupa şampiyonasında yeniden bu gözyaşı grubunda 2’nci olduk. Birinci ve ikinci olan sporcularımız var. Acun şampiyonasında eş sahibiyiz Konya’da düzenlenecek. Hedefimiz tabi ki bir numara olmaktan yönedir” dedi.

Prag’birlikte planlı müsabakalarda Avrupa 1’ncisi olduğunu kaydeden Öpücük Kılıç, “Şu dakika çalışmalarımız haddinden fazla mebzul gidiyor. Temas dönme farklı farklı teknikler çıkartmaya fiilen kendimizi geliştiriyoruz. Gayet motive durumdayız. Umarım dünyada da şampiyon olacağız. Güzeşte yıl Finlandiya’bile yapılan Avrupa şampiyonasında 3’ncü oldum. Bu yıl Prag’üstelik yapılan Avrupa şampiyonasında bile bir numara oldum. Ülkemi yer gani şekilde temsil ettiğim üzere haddinden fazla mutluyum” açıklamalarında bulundu.

Motivasyon anlamında çokça bol durumda olduklarını da söyleyen Süleyman Aydemir, “Hazırlıklarımız haddinden fazla dolgunca gidiyor. Maneviyat motivasyonumuz çok iyi durumda bulunuyor. Ustalık ekibimiz bizi çokça gani çalıştırıyor. Umarım acun şampiyonu olacağız. 2021-2022 yıllarında Avrupa şampiyonu oldum” diye niteleyerek konuştu.

Share: