Erzurum haberi… Aziziye’de yılın muhtarını Koordinatör Şanlı İnci belirledi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yılın muhtarını DÜRÜST Parti Umumi Merkez Yerli Yönetimler Komutan Yardımcısı ve Esas Evre Mıntıka Koordinatörü Ulvi İnci belirledi. Koordinatör Şanlı İnci, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset dolayısıyla Aziziye Belediyesi’nce organize edilen çekilişe katıldı. İlçenin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Zir Canören Muhtar Kenan Güllük’ün ismini calip Ali İnci, “Muhtarlar Gününü da bu vesileyle kutluyor ve Aziziye ilçemizde yılın muhtarı adına Canören Muhtar Kenan Güllük’ü car ediyoruz” dedi.

Koordinatör İnci Aziziye’deydi

AK Parti Genel Form Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Esas Merhale Toprak Koordinatörü Mualla İnci, Aziziye Belediyesi’nin yatırım, hizmet ve projelerine eksiksiz denli verdi. Yanında Erzurum Büyükşehir Uray Başkanvekili Fevzi Polat ve İl Evcil Yönetimler Başkanı Mehmet Akif Hoş’la alay malay Aziziye Belediyesini mülakat fail Koordinatör İnci, Komutan Muhammed Cevdet Orhan’ın yaptığı sunumu büyük benzeri hayranlıkla izledi. Sıra Erke Santrallerinden Termal Destekli Domates Seralarına, Termal Aquapark’tan Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna, Peyda Hayat Merkezi’nden Ilıca, Gezköy ve Yeşil Mahalle kentsel inkılap projelerine varıncaya büyüklüğünde Aziziye Belediyesi’nin bakım ve yatırımlarının kamu detaylarını geçmiş ağızdan dinleyen Ali İnci, yayın siyasetine aksan yaptı, Başkan Orhan’ı ve Aziziye Belediyesini kutladı.

Yüzölçümü Yer Şişman İlçe Aziziye

Meclis üyeleri ve şehremaneti başkan yardımcılarının beraberinde Aziziye AK Parti yöneticilerinin da katıldığı yerel yönetim buluşmasında mütekellim Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin yüzölçümü en büyük minval ilçesi olduğunun altını çizerek, “65 bin nüfusa eş olan Aziziye ilçemizde çok degaje tıpkısı coğrafyaya bakım götürmekle mükellefiz. İlçemizin merkeze en ırak mahallesi Bayburt’la çizgi komşusu ve 100 kilometre uzaklıkta bu haysiyetle kısıtlı mali imkanlarla böylesine serbest ayrımsız alana hizmet ulaştırabilmenin gayretindeyiz. Anca ki, ilçemize kapalı mahallelere şu anne kadar muteber kilitli parke taşı taş miktarıyla Erzurum’üstelik bir nice ilçeye sadık köyler en birkaç iki evet dahi üç sefer parke taşla kaplanırdı. Fakat biz görev süremiz dahilinde bilcümle köylerimizde bu ihtiyacı ortadan kaldırmış olacağız” diyerek konuştu.

Başkan Orhan’dan Teşekkür

Komutan Orhan, Erzurum’üstelik özellikle Büyükşehir Belediyesi olmak için hizmet istihsal sürecinde bindi aldıkları tamam gelgel ve kuruluşlara teşekkürname ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği istikamette halkımız üzere bakım üretiyor, nişane siyaseti noktasında yatırımlar yapıyor, projelerimizi bir tane bir tane hayata geçiriyoruz. Bu manada bizlere gelişigüzel tür imkanı sunan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi özellikle kalkışmak üzere, parti yöneticilerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, partimizin memleket ve kaymakamlık teşkilatlarına ve divan üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yılın Muhtarını Ulu İnci Seçti

Programda 19 Ilk Teşrin’in tıpkı zamanda Muhtarlar Günü olduğu hatırlatmasını özne Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’üstelik yılın muhtarını belirlemesini ise AK Tümen Umumi Minval Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Esas Merhale Havza Koordinatörü Mehabetli İnci’den istedi. Aziziye’deki temas muhtarın kalburüstü ve ayrımsız o kadar bile eşsiz olduğunu ifade eden Orhan, “İstedik kim, ilçemizde yılın muhtarını seçmece 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Gününü taçlandırmış olalım” dedi.

Daha sonraları Aziziye’ye vabeste 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Hor Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün isminin mukayyet olduğu kağıdı calip Koordinatör İnci, Muhtarlar Gününü kutladı ve birlik muhtarlara başarı dileklerini iletti.

Dünden Bugüne Selim Öğür

Genel Suret Yerel Yönetimler Komutan Yardımcısı ve Asıl Basamak Havza Koordinatörü Ali İnci, Aziziye’ye yapılan yatırımlar ve düzenlenen çalışmalardan yağlık Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı kutlama ederek başladığı konuşmasını, dinleyenlerine Cumhur Reisi Erdoğan’ın hususi selamlarını ileterek sürdürdü. İnci, SELIM Tümen’nin 3 Kasım seçimlerinden bu zamana kadar sabık sürede kaydettiği başarılarda özen çekti.

Yüksek İnci, “3 Son Teşrin’bile Genel Başkanımızı seçtirmediler, engellediler, tamam sonradan hangi oldu? Siirt’te intihabat yenilendi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başvekil oldu. 2007 yılında Cumhur Reisi seçimlerinde 376 krizi çıkardılar, DOĞRU Fırka’nin yükselişine engel olmaya kalktılar. O bariyer üstelik aşıldı. 2009’bile global ekonomik akse yaşandı, tığ bunun üstelik üstesinden geldik. Sonraları Gezi olayları, 17-25 Mabeyin, ardından 15 Temmuz, soylu erki saldırılar yekdiğeri ardına geldi. Bu hadiseleri, neler çektiğimizi ve ne engellerle yüz yüze kaldığımızı belirtmek üzere sıralıyorum. Amma biz aziz milletimizin desteğiyle cemi engellerin üstesinden geldik” diye konuştu.

İnci: Gelişigüzel Güçleneceğiz

Tüm dünyada Covid pandesinin peşi sıra küresel bir soylu erki kriz yaşandığını kaydeden İnci, ” Türkiye’bile bu süreci anca kalifiye ayrımsız biçimde yönetiyoruz ki, hiç kimesne kıygın olmasın diye niteleyerek elimizden geleni yapıyoruz. Afiyet sistemimiz çalışıyor, eğitim bilimi sistemimiz çalışıyor, esnafa, çalışana, işçiye, memura, öğrenciye, ihtiyaç sahibine tekrar ulaşıyor, bindi oluyoruz. Tıpkı üstelik değişik dünya ülkelerine bakmak lazım; mali sıkıntılar, enerji krizleri, darboğazlar birbirini izliyor. İşte bu Türkiye’nin farkını ve Türkiye’deki yönetimin ustalığını gösteriyor. Bu süreçleri el birliğiyle aşacağız, alay malay güçlenerek çıkacağız. Önümüzde intihabat var, hepimiz bireysel adına çalışacağız, vatandaşlarımıza anlatacağız, tığ millete hizmetkar olmuşuz, bu ülkeyi milleti zerre büyüklüğünde vurdumduymaz masalara mı bırakacağız?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra yerel yönetim buluşmasının anısına anı fotoğrafı çektirildi. – ERZURUM

Share: