Erzurum haber | U21 Karate Milli Takımı şampiyonaya Erzurum’da hazırlanıyor

U21 Karate Milli Takımı, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Erzurum’birlikte sürdürüyor. 39 sportmen ile şampiyonaya katılacak olan millilerin hedefi ise dünya şampiyonu girmek.

Erzurum Spor Salonu’nda antrenmanlarını sürdüren U21 Karate Milli Takımı Konya’da düzenlenecek olan, Canlı-Beklenti Karate Acun Şampiyonasına hazırlanıyor. Gündüz ve akşam doğmak amacıyla koşa antrenman ile ekti çalışan millilerin hedefi acun şampiyonu kalkmak. Öte yandan daha önceki düzenlenen müsabakalarda Avrupa şampiyonluğu kâin sporcular ise şampiyonaya motive olmuş durumda bulunuyor.

“Hedefimiz acun şampiyonu almak”

Sporcularıyla 35 kategoride yarışacaklarını belirten U21 Karate Milli Takımı Maharet Direktörü Ertan Bronz, “Şu anda dinlenme kampı sürecimiz çok ongun gidiyor. 12 Eylül’den beri kamptayız. Dünya şampiyonasına kuvvetli aynı şekilde ahzetmek istiyoruz. 35 kategoride yarışacağız. Hedeflerimiz dünya şampiyonu gelmek. Bu gözyaşı kategorisinde genel klasmanda genelde evvel üç içerisinde oluyoruz. Şu dakika burada 39 sporcumuz var. Tığ 35 kategoride yarışacağız. 18 eş ve 21 erkek sporcumuz burada antrenmanlarını sürdürüyor. Sabahleyin ve akşam çalışmaları başlamak üzere koşa antrenman yapıyoruz. 3 kamer önce Avrupa şampiyonasında gine bu yaş grubunda 2’nci olduk. Bir Numara ve ikinci olan sporcularımız var. Dünya şampiyonasında ev sahibiyiz Konya’birlikte düzenlenecek. Hedefimiz bağımlı kim bir numara olmaktan yönedir” dedi.

Prag’üstelik planlı müsabakalarda Avrupa 1’ncisi olduğunu kaydeden Öpücük Kılıç, “Şu an çalışmalarımız çok mebzul gidiyor. Seçme çağ değişik değişik teknikler çıkartmaya çalışarak kendimizi geliştiriyoruz. Gayet motive durumdayız. Umarım dünyada de şampiyon olacağız. Geçen yıl Finlandiya’dahi yapılan Avrupa şampiyonasında 3’ncü oldum. Bu yıl Prag’bile yapılan Avrupa şampiyonasında de birinci oldum. Ülkemi en gür şekilde sahne ettiğim amacıyla çokça mutluyum” açıklamalarında bulundu.

Motivasyon anlamında çokça gür durumda olduklarını de söyleyen Süleyman Aydemir, “Hazırlıklarımız çok dolgunca gidiyor. Moral motivasyonumuz çokça gür durumda bulunuyor. Maharet ekibimiz bizi çok ferah çalıştırıyor. Umarım dünya şampiyonu olacağız. 2021-2022 yıllarında Avrupa şampiyonu oldum” diye konuştu. – ERZURUM

Share: