ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ

IĞDIR’de yaşayan Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği eliyle Ermenistan saldırılarında martir olan askerler için armağan yemeği verildi.

Iğdır’üstelik kıvrak Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği vasıtasıyla Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde düzenlediği saldırılarda martir olan Azerbaycan askeri üzere Hacı Hacer Yusuf Camii aşevinde aşındırmak programı düzenlendi. Ölüm edenler üzere sunulan, bölgede ‘hediye yemeği’ adına adlandırılan aşındırmak programı, Iğdır Ehlibeyit Alimler Derneği Başkanı Anlaklı Tümay ve Cafer Yücal’ın Kur’an-ı Koçak okumasıyla başladı. Şehitler için duaların yapıldığı programda konuşan Iğdır Azerbaycan Evi Topluluk Başkanı Başkumandan Ünsal, Ermeniler abat durmuyor. 44 aktarılma süren savaştan yenilgiyle çıktılar, fakat uslanmadılar. Rastgele fırsatta Azerbaycan topraklarına saldırıyorlar. Işlek Azerbaycan ordusu gereken cevabı veriyor. Sonuç Ermeni saldırısında şehit olan askerler için Iğdır’bile yaşayan Azerbaycan vatandaşlarıyla benzeri araya gelerek imece usulü hediye yemeği verdik. Şehitlerimizin ruhu pürneşe olsun. Yardım sağlayıcı herkese teşekkür ediyoruz. Seçkin ant Türkiye namına Azerbaycan’ın yanındayız. Olmaya dahi bitmeme edeceğiz diyerek konuştu.

Iğdır’bile hareketli Azerbaycanlılar üstelik martir olan askerler için rahmet dileyip, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a müstelzim dersi verdiğini ve savaşmaya amade olduklarını söyledi.Share: