Erke krizi sonrası “tasarruf” çağrıları özne Fransa Cumhur Reisi Macron’un giydiği ruba ülkeyi karıştırdı

Fransa’daki erke krizi sonrası yaşananlar talih basınında serbest kayran bulmaya devam ediyor. Edisyon geçmesi muhtemel şita mevsimi öncesi hükümet yetkilileri kimi artırım önerileri açıklarken bazı bakanlar ise kışlık giysi giyme girişimi başlatmıştı. Bu durum bazen kesimlerde tartışmalara sefer açıp düzlük yer hezel konusu olurken gâh kesimler ise artırım çağrısı adına erke krizine çözüm bulunmasını istemişti.

MACRON’UN KIYAFETİ GÖRÜNGÜ OLDU

Yaşananların konusunda Fransa Reisicumhur Emmanuel Macron’un Elysee Sarayı’nda siyaset, sendika, sivil sosyete gibi alanlardaki temsilcileri aynı araya getirmesi amacıyla andıran zamanda kurulan Baştan Tesis Millî Konseyi’nin genel ağ sitesinin tanıtımı amacıyla kameralar karşısına geçtiğinde giydiği urba tartışmaların fitilini ayrımsız kez daha ateşledi.

“ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI BU BÜYÜKLÜĞÜNDE ACİZ OLMAMALI”

Içtimai medyada yaşanan bu duruma reaksiyon gösteren Fransızlar, “Bu parçalanmamış tıpkısı teslimiyet”, “Maatteessüf Rusya’ya konfirmasyon olmuş durumdayız”, “Ülkenin cumhurbaşkanı bu büyüklüğünde idaresizlik olmamalı” şeklinde yorumlar yaptı.Share: