Ergani’de motorize polis güçleri timi göreve başladı

Ergani İlçe Güven Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize polis timi göreve başladı.

İlçe Güvenlik Müdürlüğü bahçesinde motorize polis güçleri timinin göreve başlaması dolayısıyla planlı törene, Kaymakam ve Belediye Başkanı Ahmet Karaaslan ve İlçe Itimat Müdürü Mustafa İşlek katıldı.

Ilçebay Karaaslan, törende, kurulan polis timi ile ilçede meydana mevrut güvenlik olaylarıyla henüz çabuk ve faal uğraş edileceğini belirterek, “İlçemizde teknolojik anlamda manşet kuvvetlerimiz elan zinde donanıma erbap oldu. Polis Güçleri timine başarılar dilerim.” dedi.

İşlek üstelik ilçede ev sokakların bulunduğunu, kâin araçlarla yetersiz sokaklarda gerçekleşen suçların önlenmesinde yük yaşandığı aktararak, şahsiyet ve trafik yoğunluğu gibi nedenlerin dahi olaylara müdahale edilmesinde gecikmelere etmen olduğunu söyledi.

Bölge nüfusunun okkalı olması ve site planlamasından kaynaklı meydana mevrut olaylara çabuk tıpkı şekilde engelleme edilebilmesi, suçun faillerini yakalamaya müteveccih çalışmaların yapılabilmesi, suç ve kabahatli ile elan çalışkan bir şekilde savaş edilebilmesi amacıyla Motosikletli Polis Güçleri Timleri Amirliğinin kurulduğunu aktaran İşlek, “Motorize Timlerimizin halkın can ve dünyalık güvenliği açısından 24 saat hizmetlerinin başında olacaktır. Arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: