Ergani Kaymakamı Karaaslan’dan köylere ülfet

Ergani Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Ahmet Karaaslan, köylere ziyareti sürdürüyor.

Kaymakam Karaaslan, birlikte gelgel amirleri ile ilçeye ilişkin Ortaağaç, Güneycik ve Kavurmaküpü köylerini müzakere etti.

Köylerde muhtarlar ve vatandaşlar marifetiyle karşılanan Karaaslan, yaptığı açıklamada, köylerin sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Bunun için da dirim alanlarını güzelleştirmeye çalıştıklarını tabir fail Karaaslan, “Taş ihalesi yaptık. Bunun 300 bin metrekaresini merkezi yerlere, 250 bin metrekaresini köylere yapacağız. Kilitli parke taş döşemesine niteliksiz köylerde başladık, çoğu köylerimizde üstelik çalışmaları bitirdik. Köylerdeki akarsu sorununu Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ ile çözmeye çalışıyoruz. 40 köy okulumuzun tadilat, tamirat çalışmasını uray kendisine üstlendik. Seçkin yıl olduğu vatandaşlar üretsin diye niteleyerek kâr ağaçları dağıttık. Bu şekilde yatırımlarımız bitmeme edecek.” dedi.

Daha sonraları meslek idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerle aynı araya gelerek, eğitim ve öğretimle ilişkin yapılan çalışmalar ve okulların sorunlarıyla ilgili vukuf düzlük Karaaslan, köylere ziyaretlerin süreceğini söyledi.

Share: