Enuygun: Termal otel satışları yüzdelik 35 arttı

Enuygun.com, termal sularla ilgili merak edilenleri ve termal otel rezervasyonlarıyla ilgili öne sâdır verileri derledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, havaların soğumasıyla gelişigüzel termal otellere ilişki artıyor. Alelhusus muayyen hastalıkları olan kişiler, rahatsızlıklarına makul özellikte aynı termal su yatağı seçmece şifa temin etmek istiyor.

Bu sayede üstelik güz ve kış mevsimlerinde termal otel satışları artım gösteriyor. Bu yıl meyan ayında yapılan termal otel rezervasyonlarının sabık yıla bakarak yüzdelik 35 arttığını açıklanan Enuygun.com, termal suların hangi rahatsızlıklar üzerinde etkili olduğunu üstelik kaynaklardan yola çıkarak derledi.

Termal sular; romatizma, kireçleşme, kap rahatsızlıkları, solunum yolu hastalıkları ilkin doğmak amacıyla çok sayıda rahatsızlığa ongun geliyor. Ülkenin popüler kaplıca bölgeleri denildiğinde akla evvel yerine Afyon, Yalova, Denizli, Kütahya ve Bursa geliyor. Bu şehirlerde düz düz termal suların hepsi değişik sıcaklıklarda ve içeriklerinde farklı mineralleri barındırıyor.

Buna bakarak, sıcaklığı 40-71 paye arasında değişen Afyon Gazlıgöl akarca suları klorür, iyodür, bromür ve florür açısından zengin bire bir içeriğe ehil. Gazlıgöl kaplıcalarındaki termal akarsu, teneffüs yolu hastalıkları ve ten kusurları özellikle koyulmak amacıyla idrar yolu problemleri, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına mebzul geliyor.

Sıcaklığı 55-60 basamak aralığında değişen Yalova kaplıcalarında bile toplamda 30 farklı mineral çeşidi bulunuyor. Yunak akarsu kürü kendisine yararlanılan Armutlu termal suyu ağrılı adale hastalıkları, jinekoloji, şeker hastalığı, gut ve ortopedik hastalıkların beraberinde böbrek taşları üzerinde dahi çalışkan oluyor.

Termal oteller seçme bütçeye seslenme ediyor

58 paye sıcaklıktaki Denizli Karahayıt kaplıcaları, kırmızı renkteki termal sularıyla öne çıkıyor. Ruhsal Gerilim kaynaklı psikolojik sorunlar, uykusuzluk, işaret ve üzeri fıtıkları Karahayıt kaplıcalarının olumlu ağırbaşlılık sağladığı rahatsızlıklardan.

33,8 kademe sıcaklıktaki Kütahya Tavşanlı kaplıcaları ise magnezyum, kalsiyum ve bikarbonat açısından varlıklı bir içeriğe erbap. Tavşanlı akarca suyu romatizma, deri hastalıkları, Cerebral Palsy ve spor yaralanmalarına ongun geliyor.

40 merhale sıcaklıktaki Bursa Oylat kaplıcaları üstelik direkt girilebilen özellikteki termal sulardan. Potansiyel Farkı, bala felci, romatizma, damla hastalığı, jinekoloji ve egzama Oylat termal suyunun olumlu deli dolu olduğu rahatsızlıklardan.

Enuygun, bu kaplıcaların birlikte termal suyun faydalarından çakozlamak isteyenlerin rotalarını Kozaklı, Ağıl, Nem, Göynük ve Kızılcahamam kaplıcalarına çevirebileceklerini açıkladı.

Kaplıcaların felah meşgul sularından müstefit olmak isteyenler iki kişilik geceliği 330 TL’den başlayan fiyatlarla rezervasyon yaptırabiliyor.

“Kullanıcıların yüzdelik 45’i termal otellerde bir tane şeb konaklamayı yeğleme ediyor”

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Enuygun Otel Servisleri Müdürü Alp Pay, havaların soğumasıyla birlikte termal otel satışlarının artmaya başladığını belirterek, “Satışlarımız bize bu yıl termal otel satışlarımızın güzeşte yılın aynı döneme göre yüzdelik 35 arttığını gösteriyor ve yer çokça termal otel rezervasyonu yaptırılan şehirlere baktığımızda Bursa, Afyon ve Yalova şehirlerinin önce üçü oluşturduğunu görüyoruz. Bursa ve Yalova’nın önce üçte vadi almasında İstanbul’bile yaşayanların rastgele seyahatleri ya üstelik hafta sonu tatilleri amacıyla bu şehirleri tercih etmesinin etkisi şişman. Gazlıgöl ise acun çapında ayrımsız fistül. Bu özelliği yardımıyla çokça sayıda birey onma temin etmek için rotasını Gazlıgöl’e çeviriyor.” ifadelerini kullandı.

Verilere bakarak termal otel rezervasyonu yaptıran kişilerin rezervasyonlarının yüzde 45’inin yegâne günce olmasına birlikte değinen Pay, şunları kaydetti:

“Termal tesislerin kendilerini yenilemeleri ve gündeş otelcilik anlayışı ile yeniden tasarlanmaları, bu ürüne olan bakış açısını hemen afiyet sorunları üzere teferruatlı sürekli konaklamalar yapılan oteller olmaktan çıkardı. Termal oteller, gösterişli emek tempolarından periferi dinlenmek isteyenler üzere SPA uzmanlığı olan oteller kategorisinde adlandırılmaya başladı. İstanbul, Ankara kabil merkezlere mail balaban şehirlerde yaşayanlar, dörtköşe benzeri hafta sonu buyurmak istediklerinde daha çok almanak izinlerini yoklamak zorunda olmadan, gelişen ulaşım ağının da yardımı ile güdük süreliğine bu tesisleri tercih ediyorlar. Termal oteller, doktor tavsiyesi ile halen ince sürekli kürler amacıyla kullanılıyor fakat biricik geceleyin evet üstelik iki günce üretim kullanımları daha birlikte artacak kabilinden görünüyor.

Termal otellere gitmeyi tercih eden kişiler, alelumum benzeri rahatsızlıktan şikayetçi ve fistül sularını dahi bu çor üzere iflah kaynağı kendisine görüyorlar. Hem termal otellerin, rahatsızlığı olan kişiler üzere önemli bire bir felah kaynağı olması hem bile termal oteller arasında makul fiyatlı seçeneklerin olması sebebiyle bu otellere olan talebin yaz aylarına büyüklüğünde düşmeyeceğini ve önümüzdeki yıllarda bu talebin elan da yükseleceğini öngörüyorum.”

Share: