Emlakçının mağdur ettiği aileye Ilbay Yiğitbaşı topluluk çıktı

Emlakçının mağdur ettiği aileye Vali Yiğitbaşı sahip çıktı

Geçici namına otele yerleştirilen 7 şahsiyet ocak sunma andıran sürede hamam yuvalarına kavuşacak

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’birlikte emlakçı ile sülale sahibi beyninde yaşanan icar anlaşmazlığında baran altında sokakta kalan babanın engelli olduğu 7 yabanlık familya yağmur altında sokakta kaldı. Durumu öğrenen Ilbay Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ise ait birimleri süratle harekete geçirip aileye dal angıç gerip, adeta ‘izzet temel’ gibi ehil imdi.

Olay, şehir merkezi Fatih Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, biri 1 yaşında 4 çocuk, asıl, ata ve deden oluşan 7 şahsiyet Dayanıksız ailesi 2 kamer evvel İzmit’te ayrımsız tavuk çiftliğinde çalışmak için kentte ayrıldı. Fakat aile üyeleri İzmit’te çalıştıkları yerle anlaşamayınca mankafa kaçmak zorunda kaldı. Baba Ömer Zayıf İzmit’ten yola çıkmadan geçmiş Afyonkarahisar site merkezindeki benzeri taşınmazlar ve taşınmazlar şirketi ile telefonda anlaşıp başlangıçta icar bedeli adına bin TL servet gönderip, ardından eşyalarını benzeri kamyona yükleyip yola artık. Fakat Dayanıksız ailesi Afyonkarahisar’a gelirken, gayrimenkul şirketi çalışanlarından birisi Ömer Narin’i arayarak isticar etmek istedikleri lüp sahibinin kira bedelini anlaştıkları tutardan faziletkâr istediğini ve kabul etmezler ise evi kendilerine veremeyeceklerini söyledi. Bunun üstüne Çerden Çöpten matlup kira bedelini karşılamayacaklarını anlatım edince emlakçıda o ant verdikleri kira bedelinin yandığını söyleyerek, parayı iadeli edemeyeceklerini söyledi. Çürük ailesinin eşyalarını getiren nakliye şirketi ise benzeri süre bekledikten sonraları ailenin eşyalarını Fatih Mahallesinde oturan tıpkısı akrabalarının apartmanının önüne indirdi. Ömer Çelimsiz ise eşyalarını indirdikten sonradan karakola giderek emlakçıdan şikayetçi oldu. Emlak Bürosu ise bunun konusunda Zayıf ailesinden aldıkları bin TL icar bedelini reddetme etti. Sonrasında ise eşyaları ile sokakta mütezayit Çelimsiz ailesi üyeleri çocukları apartman girişine yerleştirip arkası sıra sülale aramaya başladı.

“7 şahsiyet Çürük ailesini karı bulununcaya büyüklüğünde eğreti süreyle ayrımsız otele yerleştirdi”

İhlas Selen Ajansı’nın gündeme getirdiği olayın arkası sıra vilayet kayıtsızca kalmadı. Afyonkarahisar Valiliği, familya üyelerinin durumu öğrenir öğrenmez ilgilendiren birimleri harekete geçirdi. Içtimai Yardımlaşma ve El Birliği Derneği Ilbay Yiğitbaşı’ndan gelen buyruk üzerine hemen aileye ulaşıp, 7 kişilik Çerden Çöpten ailesini familya bulununcaya büyüklüğünde geçici süreyle bir otele yerleştirdi. Ev üyeleri ise baran altında kalmaktan kendilerini kurtaran Vali Yiğitbaşı başta tutmak amacıyla ilişkin çalım müdürlerine teşekkürname etti.

“Allah razı olsun polis güçleri geldi ve bizi 1 şeb karakolda barındırıp, misafir etti”

Kaldıkları otelde kendilerine yapılan yardımı anlatan anne Gamze Çürük, devletin kendilerine kucak açtığını belirterek, “Biz Kocaeli’ne gitmiştik, çalıştıran eşim özürlü olduğu için çalıştıramayacağını söyledi. Bize 3 ahit içerisinde hareket ve kalacak kayran bul diye niteleyerek, işten çıkardılar. Tığ bile sonraları Afyonkarahisar’a kavrayışsız geldik. Geldik amma emlak bürosu ile anlaşamayınca dışarıda kaldık. Eşimin ablası evde yokmuş eksantrik ayrımsız yere taşınmışlar bu yüzden sokakta kaldık. Tanrı razı olsun polis geldi ve bizi 1 tün karakolda barındırıp, konuk etti. Sonra Afyonkarahisar Valiliği arkalama etti, SYDV’den geldiler. Polisler ve gazeteciler bize çok müzaheret etti. Afyonkarahisar Valiliği bize aguş açtı, Cenabıhak herkesten razı olsun. Büyüklerimiz kalacak yerimizi buldular, şuan yunak tıpkı yerde kalıyoruz. Yalnız sülale konusunda değil, çocuklarımızın çor ve okulları üzerine üstelik havari oldu.

“Afyonkarahisar’ın suyunu Karı Ana getirmiştir, bizim üstelik valimiz heybet asıl”

Gazeteci Kağan Istem ise olayı duyduktan sonraları valilik ile görüştüklerini ve SYDV ile irtibata geçtiklerini ifade etti. Heves, “Valiliğe ailemizin acilen barınması gereken bire bir meydan bulunması gerektiğini söyledik. Eş sokakta kalmıştı ve beyninde ayrımsız mağdurluk vardı. Devletimiz derhâl harekete geçti ve ilgili prosedürler adına getirilip ailemiz geçmiş geçici süreliğine otele yerleştirildi. Tığ da SYDV ile eş akım edip amut bu otele getirdik. Afyonkarahisar’ın suyunu Avrat Ana getirmiştir, bizim birlikte valimiz fehamet temel” diyerek konuştu.

Share: