Elazığ selen! Keban’da batan teknedeki balıkçı, 25 dalgıçla 4’üncü günde aranıyor

ELAZIĞ’birlikte, Keban Baraj Gölü’nde 9 Eylül’birlikte batan teknedeki balıkçı Yaşar Zariç’i (56) kontrol çalışmaları, 25 dalgıçla 4’üncü günde üstelik sürüyor.

Keban Baraj Gölü’nün merkeze tutkun Fatmalı köyü kesiminde bir balıkçı teknesi, 9 Eylül’üstelik, daha belirlenemeyen bir nedenle battı. Teknede kâin 2 kişiden Arif Hususi, alabalık kafesine tutunarak, sudan daha çok, balıkçı Yaşar Zariç ise gözden kayboldu. İhbar konusunda bölgeye AFAD, polis güçleri, cingöz ve balık adam ekipleri atıf edildi. Boğulmaktan kurtulan Arif Özel’in gösterdiği alanda Zariç üzere arama-istirdat çalışması başlatıldı. Batan havza, 56 metre derinlikte bulundu. Zariç’in teknenin içerisinde olmadığı tayin edilince çevrede degaje çaplı taharri çalışması başlatıldı. Aramalar 4’üncü günde üstelik sürdürüldü. 25 kişiden oluşan dalgıç ekibi, derinliği 70 metreye ulaşan gölde, 40 metreden sonraki taharri çalışmasını ROW cihazı ile gerçekleştiriyor. Bölgeye giden Vali Ömer Toraman de çalışmalar için yetkililerden bilgi alarak, Zariç’in yakınlarıyla görüştü.

Valilik’ten yapılan yazılmış açıklamada da “Cuma Namazı haset Elazığ forma Fatmalı köyünde hareketlilik gösteren balık işletmesine ilişkin balıkçı teknesi, balık çiftçiliği içerisinde düzentileme yaptığı esnada su alarak batmıştır. Teknede bulunan Arif Hususi isimli vatandaşımız yanık namına kurtulmuş, Yaşar Zariç isimli vatandaşımız ise teknenin batmasıyla kaybolmuştur. İhbar konusunda Keban Jandarma Bot Timi, Inanma Akarsu Şeş Kontrol Timi, AFAD dalgıç ekipleri, derhal olay yerine zeki etmiş ve arama tarama faaliyetleri başlamıştır. İlave namına Kurnaz Genel Komutanlığı Uyanık Taharri Kurtarma timleri ve Açıkgöz Su Şeş Arama Kurtarma Timleri (Diyarbakır) olay yerine anlamaklık etmiştir. Hep 25 şahsiyet balık adam ekibi, 4 bot, 2 havza ile vatandaşımızı tedarik etmek amacıyla çalışmalarını kesintisiz devam ettirmektedir” denildi.

Share: