Eğirdir’de 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Isparta’nın Eğirdir ilçesi Stadyumunda gerçekleştirilen kutlamaların ve tören alanının alarga görüntülenmesi (dron)

Komandolar marifetiyle oluşturulan kamer-yıldızın alarga görüntülenmesi (dron)

Komandoların gösterisi (dron)

Komando geçit töreni

Eğirdir Kaymakamı Ihtiyaç Çelik’ın askerleri ve vatandaşları selamlaması

Gösterilerden kesitler

Askeri araçların geçit töreni ISPARTA (AA) * Isparta’nın Eğirdir ilçesi Stadyumunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılı kutlandı. Merasim Programında önceki kendisine saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kutlamaya mevrut Eğirdir Kaymakamı Ademiyet ÇELİK, Eğirdir Biberli Komando Okulu ve Terbiye Merkezi Komutanı Ferik Emre TAYANÇ, Eğirdir Acı Komando Okulu ve Terbiye Merkezi Ekol Komutanı Piyon Komando Miralay Erdoğan DUR, Eğirdir Belediye Reisi Iye ASUMAN gelişigüzel stat çimenliğine inerek halkı selamladı.

Merasim Kutlamasına Er ve Güllabi Kolluk Kuvvetleri Komutanları, Güven Güçleri, İtfaiye ve Keyif Görevlileri, Eğirdir Belediyesi’nde çalışmakta olan Kamu görevlileri ve Polis Memurları üstelik katıldı.

Yapılan gösterilerde Eğirdir Milli Eğitim Müdürlüğüne merbut, geçmiş-itidalli okul ve lise öğrencileri düzlük aldı, gösterilerde rap müzik, koşuk, ahali oyunları, tiyatral gösteri oyunları üzere seyircilerin gözlerini kamaştıracak görsel şölenler yapıldı. Stadyum koltuklarında ise seyirciler ve öğrencilerin aileleri, bindi oldu.

Cumhuriyetimizin ilanının 99. Yıldönümü dolayısıyla İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü vasıtasıyla düzenlenen “Cumhuriyet Altını Koşusu” nda mertebe düzlük öğrencilere ödülleri, Iye GÖK, Emre TAYANÇ ve Adem ÇELİK eliyle takdim edildi.

Tören Bitiminde ise Topluluk Takımı eşliğinde, Silahlı Kuvvetlerin açar konvoyu ve dalgıç, şita kamuflajlı askerlerimizin da içinde olduğu diğer kamu okul ve kuruluşların katıldığı resmi geçit resmi ile tebrik sonlandı.

Share: