Edremit’te depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabilecekleri “meydanda market” oluşturuldu

Balıkesir’in Edremit kaymakamlık Kaymakamlığınca, depremzede vatandaşlar için market düzenlendi.

Deprem bölgesinden ilçeye mevrut afetzedelerin giyimden, gıdaya cümle, arılık malzemesinden tombul gaza büyüklüğünde benzeri çokça ihtiyaçları ücretsiz namına karşılanıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenlerden 800’ü Edremit’e getirildi.

Edremit Kaymakamlığı vasıtasıyla pusat altına alınan depremzede ailelerin eksiksiz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulan belirtik market, 75’inci yıl Ortaokulu Spor Salonunda bakım vermeye başladı.

İlçe esnafı ve vatandaşlar eliyle gıdadan, kıyafete ve ferdî hizmet malzemelerine büyüklüğünde bağışlanan mahsulat Türk Kızılay’ı Edremit Şubesi görevlileri ve fahri vatandaşlar eliyle bölümleme edilerek dağıtıma hazır arkaç getiriliyor.

Kaza marifetiyle hayata geçirilen projenin yürütücülüğünü üstlenen Türk Kızılay’ı Edremit Şubesi Sekreteri Ahmet Nusret Kılnamaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, marketten depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladıklarını bildirdi.

75’inci yıl Ortaokulunda kaza öncülüğünde vatandaşların desteğiyle oluşturulan merkeze gelen azık, fayrap etmek ve ısıtıcı gibi yardımları topladıklarını belirten Kılnamaz, şu anne kadar ilçeden kaymakamlık öncülüğünde 4 tır yardımı bölgeye gönderdiklerini bildirdi.

Merkezde bölgeden mevrut depremzede vatandaşlara istedikleri büyüklüğünde azık ve urba yardımında bulunduklarını nâkil Kılnamaz şunları kaydetti:

“İhtiyaçları öncelikle kaymakamlığımız degaje kapı bölgesinde tespit ediliyor. Orada taşıt altına alındıktan bilahare burada gerekseme hangi yöndeyse yiyecekse şart, kıyafetse don, içecekse içecek ve ayrıksı gelişigüzel ne ihtiyaç varsa buradan gerçekleştirme edebilirler. Şu anda kaymakamlığımız bu konuyu koordine ediyor. Vatandaşlarımıza rastgele şeyden evvel bu dönemde göstermiş oldukları ilgiden, destekten ve alakadan ötürü haddinden fazla minnettarız.”

Share: