Doğan: “Hırsızlar çiftçinin emeğini çalıyor”

Adana Kültür Odaları İl Eş Güdüm Kurulu ve Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atak Doğan, sonuç dönemde hırsızların çiftçinin emeğini çaldığını belirterek, asayiş tedbirlerinin artırılmasını istedi.

Başkan Doğan, yaptığı açıklamada hırsızlık olaylarının üreticileri isyan ettirdiğini belirterek, “Akdarı ve limon hasadı başladı, ürünlerin çalınmaması amacıyla üreticiler tarla ve bahçelerinde nöbetteler. Ekonomik yerine zorlanan çiftçilerimiz, iri fedakarlıklarla üretimine devam ediyor. Ülkemize ek derece sağladıkları kabil, sofralarımızdaki ekmekte, ocaklarımızdaki yemekte dahi emekleri var. Hırsızlar çiftçilerimizin emeklerini de çalıyor, ekonomiye dahi zarar veriyor. Üreticilerimizin kıygın olmaması üzere henüz aşkın tedbir alınmalı” dedi.

Bölgede 2 bitirmiş ve 1 polis güçleri karakolu bulunduğunu, açıkgöz ve polisin devriye attığını ancak ehliyetli olmadığını belirten Doğan, “Arakçılık olayları bitmeme ediyor. Tıpkısı uyanık karakolunun daha kurulmasını istiyoruz. Yıl içerisinde bir nice sorunla savaşım eden çiftçilerimiz ürünlerini hasat ederken da çalınma ihtimalinden yağlık gergin. Üreticilerimizin ayrımsız yıllık emeklerinin çalınmaması için, Adana Valimizden benzeri dakika ilk asayiş tedbirlerinin arttırılmasını önemle irade ediyoruz” diye konuştu. – ADANA

Share: