Diyarbakırlı gençlere takdimcilik ve spikerlik eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince açılan kursta gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinin Kültür ve Içtimai İşler Kat Başkanlığı bünyesinde açılan veri spikerliği, spikerlik, takdimcilik kurslarında geçen yıldan bu yana 80 mektepli sertifika almaya hak kazandı.

Eğitmen Mehmet Yazıgan, AA muhabirine, kursa gelen öğrencilerin bire bir müddet sonradan henüz bol iletişim kurduklarını gözlemlediğini söyledi.

Diyarbakır’da bu eğitimi veren biricik çekicilik olduklarını aktaran Yazıgan, kursların kırıcı geçtiğini, kullanılmamış kurs dönemi üzere de taleplerin çok fazla olduğunu belirtti.

Yazıgan, “Eğitimimiz alıştırma ve ses açılış çalışmalarıyla başlıyor. Diksiyon ve tekerleme ile bitmeme ediyor. Özellikle bereketli artağan tekerleme okuyoruz. Türlü alıştırma çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Eğitimin ardından kursiyerlerde değişimin fark edildiğini anlatan Yazıgan, kursiyerlerin deli dolu konuşmayı, bildirişim kurmayı, foto ve kaynak çekmeyi öğrendiğini bildirdi.

Kursiyerlerden Beydanur Özdemir de akıllıca ve sunturlu tıpkı iletişim kurabilmek amacıyla kursa başladığını anlattı.

Kursu herkese tavsiye ettiğini aktaran Özdemir, “İş dünyasına atılmış, okuyan gençlere hele tavsiye mektubu ederim.” diyerek konuştu.

Berfin Ölker birlikte kursun ardından alacağı sertifika ile gelişim alanında önünün açılacağını düşündüğünü kaydetti.

Share: