Diyarbakırlı gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince açılan kursta gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinin Ekin ve Toplumsal İşler Ofis Başkanlığı bünyesinde açılan vukuf spikerliği, spikerlik, takdimcilik kurslarında güzeşte yıldan bu yana 80 öğrenci sertifika almaya adalet kazandı.

Eğitmen Mehmet Yazıgan, AA muhabirine, kursa gelen öğrencilerin benzeri müddet sonradan daha mebzul iletişim kurduklarını gözlemlediğini söyledi.

Diyarbakır’da bu eğitimi veren yegâne kurum olduklarını aktaran Yazıgan, kursların dokunaklı geçtiğini, bakir ağırşak dönemi amacıyla birlikte taleplerin çokça aşkın olduğunu belirtti.

Yazıgan, “Eğitimimiz antrenman ve ses açma çalışmalarıyla başlıyor. Diksiyon ve tekerleme ile devam ediyor. Özellikle bereketli artağan tekerleme okuyoruz. Türlü antrenman çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Eğitimin arkası sıra kursiyerlerde değişimin fark edildiğini anlatan Yazıgan, kursiyerlerin deli dolu konuşmayı, iletişim kurmayı, foto ve kaynak çekmeyi öğrendiğini bildirdi.

Kursiyerlerden Beydanur Özdemir birlikte akilane ve iyicene tıpkı bildirişim kurabilmek amacıyla kursa başladığını anlattı.

Kursu herkese referans ettiğini nâkil Özdemir, “İş dünyasına atılmış, okuyan gençlere hele tavsiye mektubu ederim.” diye konuştu.

Berfin Ölker dahi kursun ardından alacağı şehadetname ile gelişim alanında önünün açılacağını düşündüğünü kaydetti.

Share: