Diyarbakır haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvan’da Turgut Özal’ın mülakat ettiği eş ile aynı araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvan’da Turgut Özal’ın konuşma ettiği ocak ile bire bir araya geldi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan:

” Zaman Diyarbakır’ı görünce bayağı çok çokça mutlu oldum. Güvenlik bize 70-75 bin kadar bir ölçü verdi; böyle bir iştirak var”

” İnanıyorum kim, 2023 Haziran’üstelik Diyarbakır’bile bire bir ayrıksı olacak”

“2023’te sandıkları patlatmak aracılığıyla gerekenlere gereken dersi vereceğiz”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde “Beyaz Melesli Kadınlarla” tıpkısı araya gelerek, “Bugün Diyarbakır’ı görünce hasis haddinden fazla çok mutlu oldum. Güvenlik bize 70-75 bin üzere tıpkısı nicelik verdi; hakeza ayrımsız katılma var. Sezai Karakoç salonunda dahi 15 bin can gençler orayı lebalep doldurmuştu” dedi.

Diyarbakır’bile temaslarını sürdüren Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki bakanlarla birlikte helikopter ile Silvan ilçesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvan’üstelik “Beyaz Melesli Kadınlarla” ayrımsız araya geldi. Erdoğan’ı Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK Üyesi ve Diyarbakır İl Başbuğ Yardımcısı Suna Kepolu Ataman ile vatandaşlar karşıladı.

Bölgenin ‘Hanım Ağası’ olarak isimlendirilen Suna Kepolu Ataman, ‘Beşiği Sallayan, Dünyayı Sallar’ sloganı ile Diyarbakır’ın ilçeleri ve köylerinde ‘Beyaz Melesli (Tülbentli) Kadınlarız Biz üstelik Varız’ projesini hayata geçirmişti.

Burada davetlilere seslenme eden Reisicumhur Erdoğan, “Silvan’ın iyicene insanları, sizleri bu manalı buluşmada yer kalbi duygularımla selamlıyorum diye niteleyerek” sözlerine başladı. Tıpkısı sözümüz vardı, zaman bu sözü namına getirmenin dahi bahtiyarlığı içerisindeyiz diyen Cumhur Reisi Erdoğan, “Vekil arkadaşlarım, saylav arkadaşlarım, teşkilatımızın serbest çerçeveli olarak anne basamak, karı, bilgisizlik kolları bugün Silvan’da sizlerle beraber olduk. İkramından dolayı dahi haddinden fazla çok teşekkürname ediyoruz. Bu ev, elhak ikramsever tıpkısı ocak. Deden, babadan gelen bire bir eş.” dedi.

‘Suna Hatun, bir zamanlar Turgut Bey (Özal) buraya gelmiş’ deyince dedim Suna Hanım, Turgut Koca buraya mevrut ise bizimde buraya gelmemiz gerekecektir aradaki diyaloğu nâkil Cumhur Reisi Erdoğan, “Bizde bunu gerçekleştirdiğimiz için Allah’a hamd ediyorum ve sevgi sofrasında birlikte hep bu arada benzeri arada olduk. Burada bütün ikramını alıyor” diyerek konuştu.

“İnanıyorum ki, 2023 Haziran’birlikte Diyarbakır’birlikte benzeri apayrı olacak”

2023 seçimini hatırlat Erdoğan, “Zaman Diyarbakır’ı görünce hoşur haddinden fazla haddinden fazla mutlu oldum. Itimat bize 70-75 bin gibi tıpkı nicelik verdi; böyle ayrımsız katılım var. Sezai Karakoç salonunda dahi 15 bin kişi gençler orayı silme doldurmuştu. Gençlerle evire çevire tıpkı sohbetimiz oldu. İnanıyorum ki, 2023 Haziran’da Diyarbakır’birlikte ayrımsız ayrıksı olacak. Diyarbakır’ın bire bir eksantrik olması üzere Silvan’ında bir bambaşka olması lazım. Bu kardeşiniz durmuyor, kardeşlerimiz durmuyor, hep bu arada kamu Türkiye’yi dolaşıyoruz. Topluluk İttifakı yerine dolaşıyoruz. 2023’te sandıkları patlatmak kanalıyla gerekenlere müstelzim dersi vereceğiz. Programlarımız yurtiçi, yurtdışı devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

Reisicumhur Erdoğan, helikopter ile Silvan’dan ayrılarak Batman Havalimanından İstanbul’a akım etti.

Share: