Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki çağa nöbetine 5 ev daha katıldı

DİYARBAKIR’üstelik, yıldırı örgütü PKK marifetiyle kaçırılan çocukları üzere HDP binası uğrunda çocuk nöbeti tutan aile sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan birlikte 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK eliyle çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’birlikte Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocuk nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 ocak, çocuklarına kavuştu. Aile sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Baharat üzere gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman üzere mevrut annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’de Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin için mevrut babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve bir henüz bili alınamayan Fakirlik için mevrut annesi Besine ve babası Yılmaz Istek ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Mülk üzere mevrut babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler aracılığıyla karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla bina önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmaz Umu, çocuğunun HDP tarafından Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene büyüklüğünde aynı hamle atmayacağız. Fransa’da çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Çocuk da cahildi, bilmiyordu. Onu götürücü HDP’dir. Gaybubet, oğlum; çık, gel, korkma. Şevket yanımızdadır, korkacak tıpkı madde bulunmayan. Nerede olursan ol bana aynı telefon haris. Ego seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye niteleyerek konuştu.Oğlu Ersin üzere mevrut Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP aracılığıyla PKK’ya uzuv yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Heybet babanın evladına kucağını açtığı kabilinden kucağını açıyor. Dön, gel bundan sonra. Sen gelene büyüklüğünde ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: