Dimdik beslenme bağışıklık sistemini desteklemede heybetli fiyaka oynuyor

Medicana Ataşehir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Kaynak Sarıyıldız, metin beslenmenin bağışıklık sistemini desteklemede heybetli olduğunu belirterek, çokça sayıda klinik verinin, vitaminlerin, kitap elementlerin ve omega-3 yağ asitlerinin muafiyet sistemini desteklemede majör ve tamamlayan cafcaf oynadığını gösterdiğini bildirdi.

Medicana’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Sarıyıldız, havaların soğumasıyla sınırlanmış ortamda daha aşkın kânunuevvel geçirmeye başlandığını ve art teneffüs yolu enfeksiyon sıklıklarının arttığını belirtti.

Sarıyıldız, sayrı olan bireyin hapşırdığında yahut öksürdüğünde hava yaydıkları damlacıkların eğer düzlem havalanmıyor ise günlerce hane havasında somurtkan kaldığını ve nefesle bulaştığını aktararak, gökçe yazın bundan sonra aut ortamda mesafelik geçirildiği amacıyla peş teneffüs yolu enfeksiyonu sıklığının tabiatıyla olarak azaldığını kaydetti.

Hem sıcaklık hem de nemin virüslerin ortamda yayılmasında çalışkan olduğunu, aynı zamanda konakçının enfeksiyon ajanlarına duyarlılığındaki tadilat zımnında hastalık riskinin kişiden kişiye değiştiğini tamlayan Sarıyıldız, hastalıklardan korunmada umum yıkamanın ve aşıların yetişkin olduğunu, bunların enfeksiyonların yayılmasına ve etkilerini azaltmaya yardımcı olduğunu vurguladı.

“Ruhsal Gerilim muafiyet sistemini baskılıyor”

Sarıyıldız, yekpare bunların yanı sıra sağlıklı beslenmenin bile bağışıklık sistemi amacıyla önemine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Sağlıklı beslenmenin muafiyet sistemini desteklemede makro caka oynadığı mebzul bilinmektedir. Çokça sayıda klinik bilgelik, A, B6, B12, C, D, E vitaminleri ve folik asit karışma gelmek için kâh vitaminlerin, çinko, çıpa, selenyum, magnezyum ve bakır karışma görünmek üzere yayın elementler ve omega-3 yağ asitleri muafiyet sistemini desteklemede eke ve tamamlayıcı roller oynadığını göstermektedir. Bu vitamin ve minerallerin besinlerle ev alımı yaygındır, bu ise enfeksiyonlara karşı direncin azalmasına ve bunun sonucunda hastalık sıklığının artmasına illet olmaktadır.

Özellikle D vitamini muafiyet düzenleyicidir. Aynı vitamin değil bire bir hormondur. Mıhlı tıpkısı muafiyet sistemi amacıyla çokça önemlidir. Tutya muafiyet sistemini ve engel bütünlüğünü destekler. Çinkodan zengin gıdalar olarak, kuzu, dana, savak ve tavuk eti (merada sönümsüz, erkin dolaşan ve tahıllı ağızotu tüketmeyen olmasını tavsiye mektubu ediyorum), mantar hastalığı, nohut, ıspanak, karı yapımı kefir ve ocak yapımı yoğurt, boş kafalı çekirdeğini saymak geçişsiz. C vitaminin muafiyet sisteminin destekler. C vitamininden ensesi kalın gıdalar beyninde portakal, greyfurt, limon, kivi, ananas, maydanoz, brokoli, karnabahar, yeşil ve kırmızı biber, kara lahanayı sayabiliriz.”

Dr. Sarıyıldız, “Stres muafiyet sistemini baskılıyor. Gaile, istinkâf etmek, bulut cidal birçok refleksini uyararak ruhsal gerilim hormonlarını tetikler. Yeryüzü dümdüz nefesinizi kullanarak kendimizi sakinleştirebiliriz. Dörde kadar sayarak zaman alıp, sekize büyüklüğünde sayarak nefesinizi verin. Bu egzersize günde 3 posta 5 dakika ahit ayırın.” İfadelerini kullandı.

Share: