Denizli fen: Merkezefendi Belediyesi’nden Sünnet Şenliği

Merkezefendi Belediyesi tarafından ikinci defa planlı ‘Toplu Sünnet Etkinliği’ kapsamında sünnet olan 200 çocuk üzere 11 Ağustos Perşembe günü sünnet şöleni düzenlenecek. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Ekonomik zahmet çekici ailelerimizin yanlarında atılmak, onlara korumak için bu hizmetimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya bitmeme ediyor. Bu kapsamda planlı toplu sünnet etkinliği ile elverişsiz gelirli ailelerin 6 gözyaşı ve beden erkek çocuklarının sünnet işlemleri, bilirkişi doktorlar yoluyla modern cerrahi yöntemler kullanılarak ücretsiz yerine tamamlandı. Sünnet olan 200 bala için 11 Ağustos Perşembe haset saat 20.30’dahi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda sünnet şöleni düzenlenecek. Merkezefendili minikler, Merkezefendi Belediyesi marifetiyle kendilerine ödül edilen sünnet kıyafetleri ile programa katılacak.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA BITMEME EDECEĞİZ”

Sünnet etkinliğinin geleneksel ayla geleceğini tamlayan Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Düzenlediğimiz bu hususi etkinlikte 200 çocuğumuzu sünnet ettirerek bu mutlu günlerini paylaşmaktan ve yunak ayrımsız organizasyonda bir araya gelmekten âlem bahtiyarlık duyuyoruz. Ekonomik ağırlık çekici ailelerimizin yanlarında kalkışmak, onlara destek olmak için bu hizmetimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıntılar seçkin annenin, değme babanın arz kıymetlisi, yeryüzü değerlisi. Bizler da geleceğimiz olan çocuklarımıza bu değeri ve kıymeti tayin etmek istiyoruz. Onlar amacıyla çalışıyoruz, çalışmaya üstelik devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: