DenizBank, Proparco’dan sürdürülebilirlik hedefiyle 45 milyon euro görüntü sağladı

DenizBank, Fransız Kalkınma Ajansı iştiraki Proparco’dan 7 yıl vadeli 45 milyon euro tutarında yüreklilik temin etti.

DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Beril Oğuz, konuya ilgilendiren yaptığı değerlendirmede, tarımı 20 yıldır mevki geleceği amacıyla sahiplenilmesi gereken bildirme yüce değer adına benimseyip desteklediklerini, kredilendirme faaliyetlerinden kaynaklanan emisyonları budamak amacıyla yenilenebilir enerji ve erke verimliliği konularına da hassasiyetle eğildiklerini belirtti.

Oğuz şöyle konuştu: “Azalan kaynaklar ve iklim değişikliğinin sonuçları üzerinde mal sektörünün manipülatör etkilerinin bilincindeyiz. Tığ üstelik DenizBank adına önceki günden itibaren ekonomiye katkımızı, çevreye, gezegene ve geleceğe karşı sorumluluklarımızı gözeterek sürdürüyoruz. Tarımın önemli değerini algı ederek bu alana yönelen önce özel vezneci kendisine, üretimi ve üreticiyi desteklemeyi milli vazifemiz görüyoruz. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz sendikasyon ve aynı işlemlerimizde da çiftçilerimizin ve ekincilik endüstrisinin finansmana erişiminin kolaylaşması hedefiyle kocaman oranda asıl yarattık. Şimdi Proparco’dan gerçekleştirme ettiğimiz krediyle, Türkiye’nin bağan karbon ekonomisine geçişi için önem genişlik fail yenilenebilir enerji ve erke verimliliği yatırımlarına olan desteğimizi artırıyoruz. Tarım, çoğalma ve yenilenebilir kaynaklar için attığımız rastgele adımın, ülkemizin, üste gezegenimizin geleceğine envestisman olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz”.  

“İklim finansmanına dokunaklı kazandıracağız”

Proparco Mali Kurumlar Grubu Başbuğ Yardımcısı Emmanuel Haye ise açıklamasında şunları söyledi: “Proparco yerine, sürdürülebilir gelecek için esas gerçekleştirmek için etkin yekpare müşterilerimizi destekliyoruz. DenizBank, toplumsal ve çevresel anlamda faaliyetlerinden kaynaklanan etkileri gözeterek sürdürülebilirlik odaklı projeleri pekiştirmek konusunda ayrıntılı vadeli taahhüdünü ortaya koymuş aynı gelgel. Biz birlikte yenilenebilir enerji projeleri ve üreticileri akçalamak üzere yanlarında durmaktan mutluyuz. İş birliğimizin, 2021’birlikte Paris Anlaşması’na canip olan Türkiye’üstelik, abuhava değişikliğinin etkileriyle uğraş amacıyla önem bildirme fail abuhava finasmanının ağır kazanmasına, aynı zamanda tarımsal üretimde verimliliğin artmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz”.

Denizbank’a Dünya Bankası’ndan 60 milyon dolarlık fon

Denizbank Bonus kartların sayısı 5 milyonu aştı

Denizbank sendikasyon kredisini 453 milyon dolara yükseltti

Share: