Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir geceleyin ansız gelebiliriz” sözleriyle panikleyen Yunanistan’dan bölüt davet: Cümle güçlerimizi alarma geçirdik, korkmayın

HABERLER.COM/ HUSUSI

Türkiye ve Yunanistan arasında Iye’de yaşanan yüklülük devam ediyor. Yunanistan’ın Türk F-16’larını taciz etmesi, daha sonrasında ise Amerikalı menşeili silahların adalara konuşlandırılması Türk tarafında iri tepkiye bozukluk oldu.

“BİR ŞEB ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Yunanistan’ın hamlelerine Türkiye’nin cevabı üstelik gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iye konusunda, “Benzeri gece ansızın gelebiliriz” diye niteleyerek Yunan tarafında balaban panik yarattı. Cumhur Reisi Erdoğan ayrıca “Bedelini ödeyecekler. Avrupa’dan Amerika’dan gelecek yardımlara güveniyorlarsa, yanılıyorlar” diye Türkiye’nin kararlılığını birlikte ortaya koydu. Miçotakis ise Reisicumhur Erdoğan’ın bekâr olduğunu ve Yunanistan’ın biricik olmadığını ileri sürdü.

YUNANİSTAN’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Yunanistan cephesinde son olarak ise Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos açıklamalarda bulundu. Theodorikakos, “Ülke olarak başımıza ati her kalem duruma karşı hazırlıklıyız. Erdoğan’ın atacağı hiçbir kadem bizi şaşırtmaz. Ne olursa olsun başa çıkabiliriz, Yunan halkı korkmasın” dedi.

“EVROS’TA TEDBİRLER ARTIRILACAK”

Türkiye marifetiyle gelebilecek umulur tehditler hakkındaki soruya dahi cevap veren Theodorikakos, “Bölgedeki çitleri artırmaya bitmeme edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar Yunanistan sınırlarına giremezler” diyerek konuştu.Share: