Çorum’da otopark ve yol yolları yenileniyor

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne kapalı ekipler, site genelindeki parklarda yıpranan oyun grupları, lastik ağacı dayanç ve koşu yollarını yeniliyor.

Belediye Reisi Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın yakından izlem ettiği icraat özellikle parklarda spor fail vatandaşlar ve torunlar yoluyla şişman ilişki görüyor. Başbuğ Aşgın, “Hemşehrilerimizin yeryüzü çok espas geçirdikleri yerler olan parklarımızda serbest çaplı benzeri yenileme çalışması başlattık. Çocuk baziçe grupları, lastik ağacı mesnet ve koşun yollarını yeniden yapıyoruz.” dedi.

’20 cihet parkına yıpranmamış oyun grubu ve lastik ağacı temel taşı’

Belediye Reisi Aşgın “Tıpkı yandan semt parkı sıfır bölgelerimize taraf parkları yapıyor, aynı yandan bile anbean yıpranan ve soylu erki ömrünü bütünleyen parklardaki oyun gruplarını belirleme ederek yenilenmesi gereken yerlerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başta şişman parklarımızdan olan Rüstem Muazzez ve Yunus Emre Parkları tevessül etmek amacıyla 20 semt parkımızdaki baziçe gruplarında restorasyon çalışmamız bayılmak için. Antrparantez oyun gruplarının lastik ağacı zeminlerini birlikte yeniliyoruz. Yan parklarımızda toplamda 7 bin 200 metre karelik alanda lastik ağacı dayanak çalışması yapmış olacağız. Kullanılmamış baziçe grupları ve revize kauçuk zeminleri ile yavrularımız eğlencelerine kaldıkları yerden doyasıya devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

‘EPDM gidiş yolları yenileniyor’

Parklarda elden baziçe grupları ve kauçuk dayanç değil EPDM çalışması ile koşu yollarının bile yenilendiğini belirten Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın “Hemşehrilerimizin sporlarını henüz konforlu yapabilmeleri amacıyla zamanla yıpranmış koşun yollarını birlikte yeniliyoruz. Ekiplerimizin tespit ettiği 12 parkımızın balaban bir bölümünde çalışmalarımızı tamamladık. Artan parklarımızı da güdük sürede tamamlayarak toplam 14 bin 816 metre karelik alanda EPDM çalışması yapmış olacağız. Yenilenen koşun yolları hemşerilerimize tatlıca olsun” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: