Çoluk Çocuk kentin ciharıyek yanını doyasıya geziyor

Çoluk Çocuk kentin ciharıyek yanını doyasıya geziyor

Başkan Zolan çoluk çocuk ile buluşmaya devam ediyor

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı “Büyükşehir’le Geziyorum” adlı ödüllü proje kaldığı yerden devam ediyor. Denizli’nin katıksız ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı yatırımları inceleyici gençler Başkan Zolan ile buluşuyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kestirmece 2 hafta evvel Ankara’da DÜRÜST Fırka Domestik Yönetimler Başkanlığının düzenlediği “Evcil Yönetimler ve Deneyimsizlik Projeleri” yarışmasında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden “Güre Şehremaneti” ödülü almıştı. Başkan Zolan’ın aldığı ödülü “Büyükşehir’le Geziyorum” projesi eskimemiş terbiye tedris yılında de devam ediyor. Denizli’nin doğal ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı yatırımları inceleyici çoluk çocuk Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile buluşuyor. Geçtiğimiz sene ilki planlı ve 74 okuldan yaklaşık 4 bin öğrencinin katıldığı Büyükşehir’le Geziyorum projesi çerçevesinde site genelinde öğrenim gören lise 11. ve 12. dershane öğrencileri beyaz zehir behişt Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni mülakat ederken, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın şanlı manzarası ve doğası ile buluşuyor.

Sınav stresinden uzaklaşan gençler çağ boyu dörtköşe ant geçiriyor

Denizli’dahi marifet, ekin ve sanatın merkezi adına bakım veren Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Firez Merkezi’ni bile görüşme eden çoluk çocuk buradaki planetaryumda (planet evi) uzayın derinliklerini izleyip, gök cisimleri karşı ana bilgiler alıyor. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca hazırlanan “Söz Sende” adlı oyunu izleyen öğrenciler henüz sonradan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile bir araya gelerek birlikte ahbapça edip ajanda fotoğrafı çektiri imkanı buluyor. Bölüm boyu dörtköşe zaman nâkil çoluk çocuk kısık ibret ve imtihan programından ayrımsız nebzede olsa uzaklaşarak stres atıyor.

Komutan Zolan’dan gençlere sükse dileği

Projeye katılan gençlerle tıpkısı araya gelen Başbuğ Zolan, darülfünun sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi, gençlere zer mesabesinde tavsiyelerde bulundu. Imtihan stresinin taharri edilebilir düzeyde olmasının avantaj getirebileceğini belirten Başbuğ Zolan, “Öğretmenleriniz, bu konuda sizlere akıllıca anlamda kösemenlik yapıyor. Büyükşehir’le Geziyorum projemizle, yaşadığınız şehri tanıyıp öğrenmenizi istedik, inşallah yarayışlı olmuştur, keyifli aralık geçirmişsinizdir. Yolunuz örtüsüz, ziyalı olsun. Hepinize eğitim bilimi hayatınızda başarılar diliyorum. İnşallah hep mutlu olun” dedi.

Share: