Çocuk nöbetindeki baba: HDP’nin kayırıcı kapısı Kandil’e açılıyor

DİYARBAKIR’birlikte HDP İl Başkanlığı binası önünde döl nöbeti tutan Süleyman Işıklı, “Bizim çocuklarımız şu arkamda gördüğünüz partiye girdiler ve tıpkısı elan çıkmadılar. Bu husus, Meclis’e açılıyor; eğin kapısı birlikte Kandil’e açılıyor. Bunu çıktı dizge biliyor” dedi.

Terör örgütü PKK’nın kaçırdığı çocukları için aileler, 3 Ilkgüz 2019’dahi HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası uğrunda enik nöbetine başladı. 304 ailenin dönüşümlü olarak sürdürdüğü nöbette, 1105’inci güne girildi. Bugüne kadar 37 aile, çocuklarına kavuştu. 2015 yılında kaçırılan oğlu Özkan amacıyla eylemini sürdüren Süleyman Vazıh, “Gördüğünüz kabilinden binalarını kapatıp, kaçtılar. Buradan tıpkısı misil elan onlara sesleniyorum; değil 4 yıl, 40 sene de geçse asla buradan kalkmayacağız. Burada evlatlarımızı istiyoruz ve çocuklarımızı HDP’den almadan asla kalkmayacağız” dedi.

‘HERKESTEN BINDI BEKLİYORUZ’

Oğluna birlikte seslenen Okumuş, “Asayiş güçlerine tasdik ol. Bu vatanın evlatlarıyız. Annen parasız, merhem tedavisi görüyor. Bu vatan hainlerinden aynı dakika evvel birçok gel, kurtul. Türkiye’nin dört bir yanından aileler, mevrut bütünü evlatlarını istiyor. Sadık olarak evlatlarını istiyorlar. Bazıları diyor ki; illet HDP ülke binası önünde oturuyorsunuz? Çocuklarımızı nerede kaybetmişsek, orada arıyoruz. Bizim çocuklarımız şu arkamda gördüğünüz partiye girdiler ve aynı henüz çıkmadılar. Bu konu, Meclis’e açılıyor; art kapısı de Kandil’e açılıyor. Bunu imdi sistem biliyor. Türkiye’nin dört bir yanından destek bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: