CHP’li Aydoğan: “Tirebolu-Torul yolu sebep yapılmıyor?”

CHP İstanbul Saylav Turan Aydoğan, Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ait, “Bu öğün illet yapılmıyor? Nedir maslahat?” diyerek sordu.

Aydoğan, Harşit Vadisi Platformu üyeleri ve Gümüşhaneliler Ekin, Müzakere Çevre ve Toplumsal Tesanüt Derneği üyeleri ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Giresun’a tutkun Çamoluk ve Gümüşhane’ye ilişkin Şiran ilçeleri içerisindeki D100 yağız yolunun bir tane şerit bir güreşçi köprüsü ile birbirine bağlandığını kaydetti.

Bu köprüye el ortada “Ecel Köprüsü” dendiğini belirten Aydoğan, burada her yıl ölümsek kazaların yaşandığını belirterek, “Çabuk tıpkısı şekilde elan fazla can ve dünyalık kaybına bozukluk olmadan yolun sorunun çözümünü temenni ediyoruz.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna dahi değinen Aydoğan, yolun 2016 yılında ihalesinin yapıldığını, 2018 yılında Karayolları Umumi Müdürlüğü marifetiyle onaylandığını ve tenkis dosyasının hazırlandığını bildirdi. Aradan beş yıl geçtiğine fakat yolun tıpkısı tür yapılmadığına işaret fail Aydoğan, “Bu misil hastalık yapılmıyor? Nedir mesele? 21. yüzyılın Türkiye’sine yakışır aynı buut değil, çözmeniz lazım.” ifadelerini kullandı.

Share: