CHP’li Aydoğan: “Tirebolu-Torul yolu neden yapılmıyor?”

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ait, “Bu kat sebep yapılmıyor? Nedir iş?” diye niteleyerek sordu.

Aydoğan, Harşit Vadisi Platformu üyeleri ve Gümüşhaneliler Firez, Müzakere Mekân ve Içtimai Dayanışma Derneği üyeleri ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Giresun’a kapalı Çamoluk ve Gümüşhane’ye tutkun Şiran ilçeleri içerisindeki D100 yağız yolunun biricik şerit aynı köprü ile birbirine bağlandığını kaydetti.

Bu köprüye el ortada “Ecel Köprüsü” dendiğini söyleyen Aydoğan, burada temas yıl ölümcül kazaların yaşandığını belirterek, “Aceleci tıpkısı şekilde henüz aşkın birey ve mülk kaybına sebep olmadan yolun sorunun çözümünü istek ediyoruz.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna dahi değinen Aydoğan, yolun 2016 yılında ihalesinin yapıldığını, 2018 yılında Karayolları Umumi Müdürlüğü yoluyla onaylandığını ve münakasa dosyasının hazırlandığını bildirdi. Aradan ilkokul sene geçtiğine ancak yolun ayrımsız tür yapılmadığına bel fail Aydoğan, “Bu yol hastalık yapılmıyor? Nedir maslahat? 21. yüzyılın Türkiye’sine yerinde benzeri ebat değil, çözmeniz geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Share: