CHP Umumi Başkan Yardımcısı Ayvaz, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Umum Partisi (CHP) Genel Başbuğ Yardımcısı Muharrem Eş, “Divan 1 Ekim’dahi açılıyor. 2 Ekim’üstelik CHP’nin eş sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda herhangi bir madde çokça farklı olacak.” dedi.

Parti Divan Üyesi Düş Akdoğan ve Karı Kolları Umumi Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a gelen Koca, partisinin diyar başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’birlikte emek yürüteceklerini belirtti.

Parti, Budun İttifakı ve 6’lı masa yerine çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Koca, şöyle konuştu:

“Demokratik hukuk devleti üzere güçlendirilmiş mebus sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Ulus İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. reisicumhur olacaktır. Öncelikle vatandaşın bati sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Divan’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ üzerine olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı.”

“Sedir 1 Ekim’birlikte açılıyor. 2 Ekim’dahi CHP’nin ocak sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda temas öz çokça değişik olacak.” diyen Koca, iktidarları döneminde geçmiş yapacakları işlerden birinin bile “Orta Doğu Sulh ve İşbirliği Teşkilatı”nı inşa etmek olduğunu kaydetti.

Teşkilatın kurucu devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Koca, şöyle devam etti:

“Sonradan ayrıksı devletler üstelik katılacak. Orta Şark’da sorunlar çözülecekse buradaki devletler ve milel çözecek. Bu çalışmaların kâffesi yapılıyor. Intihap kararı alındığı çevrim Türkiye bayındır tıpkı dem takanak. Türkiye’nin kaynakları ve kalifiye zihayat nüfusu var. Hiç kimse budunsal kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve dirim tarzı sebebiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen müsaade edilmeyecek. 85 milyon barış ve hayat içre bütün birlikte yaşayacağız.”Share: