Cami bahçesinde ayrılma edilmiş bebek bulundu (2)

Karaman’birlikte caminin bahçesinde infirak edilmiş halde kâin çağa, hastanede tedaviye alındı.

Mansurdede Mahallesi’ndeki Çelebi Camisi’nden çıkanlar, kapıda battaniyeye sarılı çağa olduğunu fark etti. Cemaatin ihbarı konusunda bölgeye gönderme edilen polis güçleri ve keyif ekiplerinin kontrolünün arkası sıra kız bebek, Karaman Terbiye ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Bala Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadakat Vurucu, gazetecilere, bebeğin 2 kilogram 84 gram ağırlığında olduğunu söyledi.

Bebeğin 1 hafta yahut 10 günce olduğunu belirten Vurucu, şunları kaydetti:

“Bebeğin kuşak bağı sakıt. Gözleri bibi ödemli ve şiş duruyor. Çağa geldiğinde genel durumu iyiydi. Mahsus karnı doyurulup öyle bırakılmış. Koku şekeri bereketli ve beden ısısı da yerindeydi. Çocuğumuzu yenidoğan servisimize yatırdık. Şu dakika ayrımsız dirimlik tehlikesi yok. Biz burada besledik, nefes aldık. Takkadak az buçuk sarılık görünümü var. Onun için çerağ tedavisine başladık. Bebeğimiz dosdoğru ve şimdilik tedavisi devam ediyor. Koku sonuçlarına göre planımızı yapacağız. Bebeğin üzerinde tıpkı mertebe bulmuş arkadaşlar. Zeynep çağa demişler, annesi öyle yazmış.”

Cami cemaatinden Keramettin Özden dahi yatsı namazından çıkarken bebeği gördüklerini belirterek, “Bebeği kapının uğrunda bulduk. Baktık yaşıyor şipşak polis ekiplerine durumu bildirdik. Henüz bilahare ambulansla bebeği hastaneye götürdüler.” dedi.

Polis, bebeği bırakan kişiyi seçmek için mesai başlattı.

Share: