Burdur’da sahipsiz köpeğin saldırdığı 20 mahiye çocuğun babası yaşadıklarını anlattı

Burdur’da sahipsiz köpeğin saldırdığı 20 mahiye Zehra’nın ailesi yaşadıklarını unutamıyor.

Bahçelievler Mahallesi’nde oturan Ayten ailesinin aşağı kızı Zehra, evlerinin bulunduğu lojmanın bahçesinde sabık pazartesi haset sahipsiz bir köpeğin saldırısına uğradı.

Çenesinden yaralanan çocuğu ailesi Burdur Devlet Hastanesine götürdü. Tedavisinin arkası sıra minik Zehra taburcu edildi.

Çocuğun babası Ferhat Ayten, yaptığı açıklamada, pitpull kırması olduğunu öne sürdüğü köpeğin bir süredir evlerinin bulunduğu bahçeye geldiğini söyledi.

Köpeğin bir anda çocuğunun yüzüne saldırdığını belirten Ayten, çok korktuklarını, o panikle çocuğu köpekten kurtardıklarını anlattı.

“Korkuyoruz köpek gördük mü tedirgin oluyoruz”

Ayten, elan ilkin de mahalledeki köpeklerden korktuklarını, çocuklarını bahçeye dahi bayındır çıkaramadıklarını dile getirerek, bu olaydan sonradan çıktı paslı olduklarını kaydetti.

Belediye görevlilerinin hücumcu köpeği mahalleden aldığını tamlayan Ayten, “Çocuğumun dudağında ve çenesinde diş izi var. Allah’tan o tam çocuğumun ayağı kaydı, yere düştü ve kapik ısırdığı yeri bıraktı. Elan balaban zehir almadı. Çabucacık çocuğumu köpeğin önünden aldım ve hastaneye götürdüm. Akur aşısı başlattılar, şu zaman otama görüyor. Korkuyoruz kapik gördük mü karmakarışık oluyoruz. Kızım imdi kapik havlaması birlikte duysa ağlamaya başlıyor. 3-4 gündür geceleri daima ağlıyor çocuk. Eşimin de benim de psikolojimiz bozuldu, çokça etkilendik.” ifadelerini kullandı.

“Bu soruna tıpkısı hal bulabiliriz”

Saldırgan köpeklerin toplatılmasını talip Ayten, şöyle konuştu:

“Değme sokağa çıktığımızda bu korkuyla varagelmek zorunda değiliz. Biz iri benzeri çap adına bu soruna tıpkısı hal bulabiliriz. Saldırgan köpeklerin toplatılmasını ve benzeri elan doğaya bırakılmamasını istiyoruz. Çocuğumuzu parka dahi götüremiyoruz. Herhangi Bir canip bala parkı değil, kapik parkı reşit. Bu köpekler hareket fail, koşan çocuk görünce saldırıyorlar. Saldırıyorlar çünkü oralar artık onların yaşam alanı ergin. Hayvanları tığ birlikte seviyoruz fakat alelhusus yasaklı saldırgan ırkların doğada sokakta olmaması geçişsiz.”Share: