Burdur üstelik 29 Ekim Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Burdur’da çalkantı ile kutlandı. Kutlamalar Ilbay Şanlı Arslantaş’ın makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Ardından Gazi Atatürk Stadyumu’nda Ilbay Mehabetli Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Zor Çankaya ve Şehremini Yüce Orkun Ercengiz halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı. Utanmak duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunmasıyla tören başladı.

Vali Yüce Arslantaş burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümü’nde özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk koyulmak için, halas savaşında zafere ulaşmamızda ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunda canını ortaya koyan kül kahramanlarımızı nazikâne ecnebi ediyorum” dedi. Ilbay Arslantaş’ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçümseme mesajı okundu.

Törende türkü, atletizm, tahrir gibi türlü alanlardaki yarışmalarda evre yapan öğrencilere tören düzeni üyeleri eliyle dürü arz edildi. Şiirlerin okunduğu, mehterler, el oyunları, idman gösterilerinin yapıldığı etkinlik geçit töreni ile sona erdi. – BURDUR

Share: