Burdur haberi… Burdur’da 14 eş tutuklandı.

Burdur İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Idarehane ekiplerinin yaptığı çalışmalarda haklarında ayrımlı suçlardan işlem yapılan toplanmış 14 gönül tutuklandı.

Burdur İl Inanma Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla 23 Ilkgüz-30 Ilkgüz 2022 tarihleri ortada çalışmada, 6 adet av tüfeği, 6 adet Stoper aygıt ve 1 sayı tabanca ele geçirildi. “6136 Çevrilmiş Kanun’a Muhalefet” suçundan 3 can karşı adli prosedür yapıldı.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile savaşım edilmesi ve vatandaşların maddi zararlarının giderilmesi üzere hesaplı çalışmalarda, 5 arakçılık olayının hacısı hocası aydınlatıldı. Tespit edilen 7 nahoş şahsın kâffesi yakalanarak haklarında adli işlem yapıldı.

Aranan şahısların yakalanması üzere düzenlenen çalışmalarda ise ayrımlı suçlardan aranması olan toplamda 18 isim yakalandı. İçlerinden 11 tanesi ise isim tutuklandı.

Yakalanan şahıslardan “Hırsızlık” suçundan 6 yıl 6 ay mapus cezasıyla aranan 1 şahıs, “Hırsızlık ve Eroin Madde Ticareti” suçundan 7 sene 2 ay dam cezası ile aranan 1 nefer, tutuklanarak cezaevine tasdik edildi. – BURDUR

Share: