Bu listedeki yiyeceklerin doğal gaz faturalarını düşüreceği belirtildi!

Rusya ve Ukrayna beyninde yaşanan kriz ilkin almak amacıyla acun genelinde enerjiyle ait yaşanan tedbir sorunları dolayısıyla Avrupa bir anda buz kesti. Devlet genelinde dizge battaniyelere sarılırken, krizin elbet atlatılacağı da düşkünlük konusu oldu.

UZMANLARDAN UYARI GELDİ

Gaz krizinin güdük sürede çözülmeyeceğinin anlaşılması konusunda ise ülkedeki gaflet uykusu uzmanlarından vatandaşlara eke ayrımsız ikaz geldi. Uzmanlar, gece yatmadan tüketilecek bazı besinlerin, vücudu yunak tutması zımnında doğal gaz faturalarının düşmesine bozukluk olacağını dile getirdi.

LİSTEDE DE BULUNMAYAN NAMEVCUT

Uzmanlar tarafından hazırlanan listede şu besinlere vadi verildi: ” Yer fıstığı, badem ve antep fıstığı metabolizmanızın hızını artırabilir ve beden ısınızı yükseltebilir, bu illet üşümeden uyumanıza havari peki. Bunun yanı sıra bu fındıklar katıksız melatonin hormonu içerdikleri için macerasız tıpkı şekilde uykuya dalmanıza apotr peki.

Tarçın, soğukken vücudumuzun ısısını zait termojenik özelliklere sahiptir, bu nedenle geceleyin bir çamçak sütün içine serpin ve derakap uykuya dalacaksınız.

Yulaf, normalde günün başında tüketilen benzeri şart adına yeğleme edilir ancak yatmadan ilk yararlı olduğuna dair kanıtlar var. Yüksek kepek ve tel içeriği dolayısıyla vücudunuzda bunaltıcı parçalanırlar ve bu yavaşlık hazım, istinas enerjisi salar.

Muz, B vitamini ve magnezyumla içeren muz, tiroid ve adrenal bezlerinizin çalışmasına apotr olur, böylelikle antipatik havalarda cisim ısınızı düzenler.

Ginger, Zencefilin huy genişletici özelliği yardımıyla zaman damarlarınız gevşer, bu de soluk akışının artmasına katkıda bulunur ve vücudunuzun ısınmasına koruyucu olur.

Havuç, hazım sırasında henüz çok enerjiye gerekseme duyması dolayısıyla vücudunuzun ısınmasına sebep tamam. Bunların birlikte uzmanlar, karpuz, şeftali, portakal, kereviz ve budala kabil üzeri ısısının düşüren yiyeceklerden uzak durmamızı tavsiye etti.

Share: