Bornova’da Yeşil Akıntı

Bornova Belediyesi, ilçede yıpranmamış yeşil alanlar oluşturmaya devam ediyor. Bornova Belediyesi, bu kapsamda Karacaoğlan Mahallesi’ndeki 5.5 dönümlük benzeri alanı elan Yeşil Bornova’ya dahil etti.

Karacaoğlan Mahallesi’nde bulunan ve mamure planlarında dahi yeşil düz kendisine ayrılan araziyi Cahillik Yılı etkinlikleri  ve Avrupa Neşelilik Haftası etkinlikleri kapsamında yeşillendirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa İduğ, “Dikme dikim çalışmalarımızı alelhusus çocuklarımızla alay malay yapıyoruz. Yeşil kasaba bilincine öncelikle onların cemaat olması gerekiyor. Zira bugünün fidanları olan çocuklarımız, yarının ağaçlarını koruyacak ve çoğaltacak olan sunu mefret zenginliklerimiz” dedi.

Karacaoğlan Mahallesi 6172 sokak üstünde mevcut araziye zeytin fidanlarını, Çamdibi Kordon Temas İlkokulu ve Bergem Anaokulu öğrencileri, Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeliyle alay malay dikti. Dallar yüzlerce sene canlılıklarını koruyacak zeytin fidanlarını toprakla buluşturup birey suyunu vermenin mutluluğunu yaşadı. Torunlar Bornova Belediyesi personeliyle birlikte 200 zeytin fidanının toprakla buluşmasına katkıda bulundu. Bornova Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü bu sene ortamında 2 bin 500 ağaç dikti, sene sonuna kadar ise bütün 3 bin amut dikilmesi hedefleniyor.Share: