Bolu haberi: Bolu’da 11 villadan 2 milyonluk soygun… Girdikleri evde yemek pişirip yediler

Bolu’da 11 villadan 2 milyonluk vurgun… Girdikleri evde yemek pişirip yediler

BOLU – Bolu’da, 11 villadan 2 milyon mesabesinde hırsızlık yaptıktan sonradan girdikleri evlerde aşındırmak pişirip yedikleri belirleme edilen 3 yaşama adliyeye gönderme edildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, değişik tarihlerde Dağkent, Dodurga, Afiyet, Küçükberk, Kültür, Yukarısoku ve Sandallar mahallelerinde bulunan 11 villadan arakçılık yapıldığı ihbarı üstüne faaliyet başlattı.

Ekipler, yaptıkları çalışmalarda şüphelilerin kullandığı otomobili belirleme ederek takibe aldı. Yapılan takipte eşhas hırsızlık yaptığı akıbet villadan çaldıkları eşyalarla kaçtıkları tam kovalamaca sonucunda yakalandı. Gözaltına alınan T.Ö. ve H.K. ifadeleri uyarlanmak için itimat müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 gönül adliyeye gönderme edildi.

Olayla ait 2 karı ve 3 araçta yapılan aramalarda evlerden çalınan toplam 2 milyon değerinde ziynet eşyası, mal, elektrikli eş eşyası ve acayip değeri olan eşyalar ele geçirildi. Çalınan eşyaların bir kısmının satıldığı tespit edilirken, ele geçirilen eşyalar sahiplerine teslim edildi.

Ayrıca, -hırsızlık yaptıkları evlerde aşındırmak pişirip yedikleri belirlenen T.Ö.’nün 20, M.K.’nın 25 ve H.K.’nın 15 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Share: