Bodrum’da güneşli ve yunak albeni, yerini yağmura bıraktı

Bodrum’üstelik güneşli ve ısıdam albeni, yerini yağmura bıraktı

MUĞLA Muğla’nın Bodrum ilçesinde 1 haftadır süren hamam hava, sabahleyin saatlerinden itibaren yerini yağmura bıraktı. arada sırada bora kendisine yağan baran bazı ana yol ve sokaklarda su birikintilerine hastalık oldu.

Kestirmece 1 haftadır Bodrum’daki güneşli ve hamam çekicilik dolayısıyla beş on seyyar ve vatandaşlar Teşrinisani ayında yazı yaşamaya başlamıştı. Denize giren, güneşlenen ve sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar yazdan kalma günler yaşamıştı. Bu sabah itibariyle başlayan sağanak baran ile gelişigüzel Bodrum’a bile şita yavaş yavaş gelmeye başladı. Sabahleyin saatlerinden itibaren bora halinde yağan yağmur bazı cadde ve sokaklarda akarsu birikintilerine illet oldu.

Beklenen baran geldi

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü Muğla ve çevresi için bora baran uyarısı yapmıştı. Sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Bodrum genelinde etkin olan yağış vatandaşlara pres anlar yaşattı. Bodrum eşkal özellikle tutmak üzere tamlık mahallelerde canlı olan yağmurla birlikte ana yol ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi. Özellikle otomobil sürücüleri ve motor sürücüleri ağırlık anlar yaşadı. Akarsu birikintilerine müdahale eden Bodrum Uray ekipleri yolları boşaltmak için ateşli bir mesai gerçekleştirdi. Aralıklarla devam fail yağışın akşam saatlerinde şiddetini artıracağı sabahleyin saatlerine kadar süreceği bekleniyor. Bodrum Belediye ekipleri olması beklenen başat ve akarsu baskınlarına karşı teyakkuza geçti.

Share: